[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

کسب مهارت فارغ از رشته تحصیلی، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی  و امور بین الملل استانداری فارس، اسماعیل تبادار در نشست رؤسای مراکز فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های استان فارس، با تاکید بر اینکه توجه به آموزش های فنی و حرفه‌ای در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد افزود: آموزش فنی و حرفه‌ای ضرورت امروز جامعه است.
مهندس تبادار با بیان اینکه اشتغال و پاسخگویی به معاش افراد از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام، کارشناسان، محققان و آسیب‌شناسان مسائل اجتماعی است، ایجاد اشتغال و کارآفرینی و به تبع آن رونق اقتصادی را مهمترین محور تمرکز برنامه ها در کشور دانست و خاطر نشان کرد: کسب مهارت اولین و مهمترین مؤلفه اشتغال است و تا زمانی که مهارت در دستور کار قرار نگیرد، دستیابی به اهدافی که در راستای اشتغالزایی است به راحتی محقق نخواهد شد.
وی در ادامه  افزود: آموزش فنی و حرفه‌ای مرکز مهارت‌یابی و  آموزش مهارت‌ها بر اساس نیاز جامعه هدف است.
تبادار با تاکید بر اینکه ضرورت و نیاز امروز جامعه اشتغال است افزود: این نیاز سبب شده است که افراد فارغ از رشته تحصیلی به امر مهارت یابی برای یادگیری حرفه و شغل بپردازند.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه مهارت‌یابی باید به مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها برده شود گفت: امروز نسل‌های سوم و چهارم دانشگاه‌ها به سمت مهارت‌یابی و آموزش‌های نوین کاریابی پیش می‌روند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی