[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

کانگوروها از روی حریف اول پریدند، روزنامه شیراز نوین

دومین روز از هجدهمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا دیروز(شنبه) با برگزاری سه دیدار از گروه‌های اول و دوم پشت سر گذاشته شد و طی آن از یک مدعی قهرمانی رونمایی گردید.
به گزارش مهر، هجدهمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا از روز جمعه ۲۲ دی‌ماه با حضور ۲۴ تیم در شش گروه چهار تیمی به میزبانی قطر آغاز شده است که دیروز(شنبه) با برگزاری سه دیدار از گروه اول و دوم پیگیری شد.
داور ژاپنی تاریخ‌ساز شد
دیدار تیم‌های ملی فوتبال استرالیا و هند را «یوشیمی یاماشیتا» از ژاپن قضاوت کرد تا نخستین داور زن تاریخ جام ملت‌های آسیا لقب بگیرد.
کانگوروها از روی حریف اول پریدند
تیم‌های ملی فوتبال استرالیا و هند در اولین بازی گروه B از ساعت ۱۵ و در ورزشگاه احمدبن علی و با قضاوت یوشومی یاماشیتا، داور زن اهل ژاپن به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری دو بر صفر تیم استرالیا به پایان رسید. جکسون ایروین و جردن باس دو گل استرالیا در این بازی را وارد دروازه هند کردند.
تدبیر امارات پیش از دیدار با فلسطین و ایران
یک سایت اماراتی با اشاره به دیدار نخست یکی از حریفان ایران در جام ملت های آسیا نوشت: امارات در گروه C با تیم‌های ایران، فلسطین و هنگ‌کنگ هم‌گروه است. تیم ملی امارات در نخستین بازی خود تلاش می‌کند تا با پیروزی برابر هنگ‌کنگ با روحیه مضاعف رو در روی دو تیم فلسطین و ایران برود.
تیم امارات در تاریخ این مسابقات تاکنون دو بار به مرحله نیمه‌نهایی رسیده و هدایت امارات بر عهده بنتو، سرمربی باتجربه پرتغالی است؛ این مربی سابقه حضور در جام ملت‌های اروپا، جام جهانی و با تیم ملی کره جنوبی هم در جام ملت‌های آسیا را داشته است؛ او با شرایط این مسابقات آشنایی دارد.
رکورد ورزشگاه آزادی دست‌نخورده ماند
با وجود میزبانی کشور قطر از این مسابقات، ظرفیت ورزشگاه لوسیل که ۸۹ هزار نفر است در دیدار افتتاحیه پر نشد و با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا ۸۲ هزار و ۴۹۰ نفر این بازی را تماشا کردند. با توجه به اینکه هیچ‌یک از ورزشگاه‌های قطر دارای ظرفیت ۱۰۰ هزار نفری نیستند، رکورد بیشترین تعداد حضور تماشاگران در اختیار ورزشگاه آزادی در تاریخ این مسابقات باقی خواهد ماند. در دیدار تیم‌های ایران و کویت در فینال جام ملت‌های سال ۱۹۷۶ بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آزادی حضور داشتند.
آشنایی به داور دیدار ایران - فلسطین
با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC عبدالرحمن الجاسم از قطر به همراه طالب سالم الماری و سعود احمد المقله، دستیاران قطری خود قضاوت این بازی را بر عهده خواهند داشت. 
دیدار ایران و چین در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، ایران و لبنان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و بازی تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ سه قضاوتی است که این داور برای تیم‌های ایرانی داشته است.
قدوس: مردم ایران دیوانه فوتبال هستند
سامان قدوس، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در اظهارنظری پیرامون حضور در این تیم در جام ملت‌های آسیا گفت: مردم ایران دیوانه‌وار به فوتبال علاقه دارند و هواداران از ما انتظارات زیادی دارند. 
وی افزود: قلعه نویی باعث شده تا نگاه ما به فوتبال تغییر کند. انتظارات از تیم ملی بالاست، اما تلاش می‌کنیم دستاورد بزرگی از این رویداد داشته باشیم و باعث خوشحالی مردم شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی