[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

فعالیت ۹۲تیم بازرسی برای تأمین سلامت مسافران و شهروندان در تعطیلات نوروز ۹۷، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: 92تیم بازرسی و بازدید از تمام استان در حوزه‌های‌ تأمین اقلام پزشکی، دارو، تجهیزات داروخانه، درمانگاه و بیمارستان برای مسافران نوروزی در این ایام آماده ارائه خدمات هستند.
به گزارش «وب دا» در شیراز، حسین درویشی با بیان اینکه دبیرخانه ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه متشکل از هفت معاونت دانشگاه و با برگزاری جلسات هفتگی مستمر در دانشگاه فعالیت دارد، افزود: طبق روال هرساله، ستاد تسهیلات نوروزی با اعلام وزارت بهداشت و ابلاغ رئیس دانشگاه، از ابتدای اسفند فعال شده است.
او ادامه داد: بیش از 380تخت دیالیز، 67مراکز درمانی دولتی، غیر دولتی، بیمارستان دولتی، خصوصی و خیریه، 50داروخانه شبانه‌روزی در استان و نیز سه مرکز دندانپزشکی شبانه‌روزی در شیراز فعال هستند.
درویشی در ادامه از فعالیت مراکز و سازمان‌های برون سازمانی مرتبط برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: سازمان آتش‌نشانی، شهرداری‌ها، هلال احمر، پزشک قانونی، انتقال خون، آموزش و پرورش از جمله سازمان‌هایی‌هستند که در این زمینه فعالیت دارند.
دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه با بیان اینکه نشست‌های‌ مشترک با سازمان‌ها از جمله اداره ورزش و جوانان، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش که اسکان عمده مسافران نوروزی را به عهده دارند، انجام شده است، با معرفی سامانه‌های1819 که به صورت استانی و سامانه 190 که به صورت کشوری راهنما و پاسخگوی مردم هستند گفت: مرکز پایش مراقبت‌های درمان 1819 به صورت شبانه‌روزی برای آگاهی مردم از حضور پزشکان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و نیز اطلاع از مراکز دارویی در سطح شیراز آماده پاسخگویی است.
او در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از اطلاع‌رسانی در زمینه‌های مورد نیاز مردم در حوزه‌های پیشگیری، بهداشتی و درمانی با تهیه و توزیع کتابچه «سفرنامه سلامت» آغاز می‌شود توضیح داد: این کتابچه به صورت خلاصه به توضیح چگونگی استقرار مسافران نوروزی، طریقه صحیح از مواد مصرفی برای حفظ سلامتی و نکات ایمنی افراد می‌پردازد و در کمپ‌ها و محل اسکان مسافران نوروزی و نیز در ورودی شهرها و محل‌های پرتردد توزیع می‌شود.
درویشی همچنین از تهیه کتابچه 800صفحه‌ای برای معرفی برنامه‌های مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌های شبانه‌روزی خبر داد و در ادامه گفت: ستاد مرکزی دفتر تسهیلات نوروزی در مدرسه انقلاب شیراز با حضور نمایندگان همه سازمان‌های مرتبط برای حل و فصل موضوعات مختلف، فعال است.
او با اشاره به حضور معاونان و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه به همراه مدیران برای بازدید و بازرسی از مراکز درمانی و بهداشتی به صورت روزانه در طول نوروز افزود: مراکز بین راهی، هتل‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و کمپ‌های‌ نوروزی نیز از دیگر مواردی است که در این ایام مورد بازرسی و بازدید قرار می‌گیرد.
دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه با اشاره به اینکه خرید مواد غذایی از سواری‌های شخصی و تغذیه‌فروشی‌های غیرمجاز اشتباه است به مردم توصیه کرد: باید در سفرهای‌ نوروزی، مواد تازه و طبیعی از مراکز تغذیه سالم و شناسنامه دار تهیه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی