[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

بودجه تولید فیلم ۱۰ برابر شد ، روزنامه شیراز نوین

 شهرام شاهد- گروه خبر 
شورای تولید انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر شیراز، پس از برگزاری جلسه پیچینگ، 5 فیلم‌نامه را برای ساخت و حمایت انجمن سینمای جوانان ایران انتخاب کرد. مدیر انجمن سینمای جوان استان فارس گفت: جلسه شورای تولید انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر شیراز، در تالار گفت‌وگوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد.
ابراهیم شیشه‌گر افزود: انجمن سینمای جوانان ایران که رسالت خود را آموزش حرفه‌ای سینما در کشور و کشف و حمایت از استعدادهای سینمایی ایران می‌داند، از طریق پیچینگ به بررسی طرح‌ها و فیلم‌نامه‌های کوتاه سینمایی می‌پردازد و بنا بر سطح فیلم‌ساز و فیلم‌نامه، در سه حالت «فیلم اولی»، «نیمه‌حرفه‌ای» و «حرفه‌ای» از ساخت فیلم کوتاه جوانان ایران حمایت می‌کند.
مدیر انجمن سینمای جوان استان فارس اضافه کرد: در این جلسه با حضور آقای سیدهادی آقاجانی، محمد منصوبی، علی خسروی، احسان همتی، سجاد ایمانی، مسعود احمدی و مهدی صدیقی، اعضای شورای تولید فارس به صورت حضوری به بررسی دوازده فیلم‌نامه‌ای پرداخته شد که با کسب امتیاز لازم به مرحله نهایی رسیده بودند.
وی با بیان اینکه بودجه تولید فیلم انجمن سینمای جوانان استان فارس 10 برابر به نسبت سال گذشته رشد کرده است، تصریح کرد: در پایان نخستین جلسه پیچینگ، فیلم‌نامه‌های سرکوهی/ محمد ناصری راد، قیراط/ علی آرامشی‌فرد، جدال نعش و نعش‌کش/ بهنام روشن، پیکار بر سر قلمرو/ سیاوش عابدی و بی‌عرضه/ ایمان طهماسبی، با اعمال اصلاحات پیشنهادی داوران موفق به جلب نظر آنان و کسب حمایت مالی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر شیراز جمعاً به مبلغ سیصد و هشتاد میلیون تومان، شدند. همچنین فیلم‌نامه فرعی سوم/ وحید گودرزی به باشگاه فیلم‌اولی‌ها ارجاع شد.
شیشه‌گر افزود: فیلم‌سازانی که در فرایند پیچینگ فیلم بسازند، در صورت بالا بودن سطح کیفی اثر و منوط به تأیید شورای عالی تولید انجمن سینمای جوانان ایران، امکان درخواست متمم قرارداد تا دو برابر مبلغ مصوب خود را دارند.
 وی ابراز امیدواری کرد که در صورت به حد نصاب رسیدن فیلم‌نامه‌ها، جلسه دوم شورای تولید در اسفندماه برگزار شود. مدیر خانه فیلم‌سازان استان فارس با بیان اینکه جلسه شورای تولید در دنیا با عنوان پیچینگ مطرح است و معاونت تولید انجمن سینمای جوان بر آن است تا با اجرای علمی و برنامه‌ریزی شده این طرح، در کیفیت فیلم‌های کوتاه تأثیرگذار باشد، افزود: بر اساس آسیب‌شناسی انجام‌شده از فیلم‌های تولیدی فیلم‌سازان فارس، طی چند سال گذشته و بررسی شیوه‌های جدید دنیا جهت تولید فیلم و پس از مشاوره با فیلم‌سازان باتجربه و کار‌شناسان، مدتی است معاونت تولید انجمن سینمای جوان به این نتیجه رسیده که برای تولیدات جدید انجمن از شیوه پیچینگ (نوعی پرتاب ایده از سوی فیلم‌ساز در جمع کار‌شناسان و دفاع از طرح و فیلم‌نامه‌اش یا فیلم‌نامه را در حداقل زمان تعریف کردن) استفاده کند. وی اضافه کرد: در این جلسه، اعضای شورای پیچینگ به‌عنوان مخاطب و مشاور با فیلم‌ساز به بحث و تبادل نظر می‌پردازند تا طرح و ایده اولیه فیلم‌ساز پخته و دارای قابلیت اجرا و تولید شود. گفتنی است فیلم‌سازان جوان ایران می‌توانند از طریق سامانه «پرتال تولید انجمن سینمای جوانان ایران» به نشانی http://production.iycs.ir/ اقدام به ثبت طرح‌ها و فیلم‌نامه‌های خود کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی