[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

فرایند صدور اسناد مالکیت روان‌سازی شود ، روزنامه شیراز نوین

نشست  مشترک مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز و ریاست ادارات ثبت نواحی یک و پنج این شهرستان برگزار شد.  در این نشست عملکرد و تحقق اهداف  سال 96 در زمینه صدور سند بررسی شد و  موانع رسیدن به اهداف برنامه زمان‌بندی مورد نقد قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز، مسعود صف‌شکن، مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در این نشست با اشاره به فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح روستاهای شهرستان  اظهار داشت: این نهاد به‌منظور هویت بخشیدن به املاک روستایی با همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان نسبت به تشکیل پرونده و ارسال به ادارات ثبت نسبت به صدور و تحویل اسناد مالکیت روستایی به منظور بهره‌مندی از مزایای سند توسط روستاییان اقدام می‌کند. وی در ادامه گفت: صدور سند مالکیت در روستاها و اعطای تسهیلات طرح ویژه در روستاها باعث رشد و توسعه روستاها و دلگرمی روستاییان جهت سکونت در روستاها شده و در نهایت مهاجرت معکوس به روستاها را به دنبال خواهد داشت.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز  خواستار مشارکت مردم در فعالیت‌های  عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها شد و گفت: روستاییان از تسهیلات اعطایی بنیاد مسکن در روستاها بهره کافی را ببرند چراکه این کارها یکی از کارهای ارزنده بنیاد مسکن  است.
وی با بیان اینکه رونق و عمران و آبادانی به برکت نظام اسلامی به مناطق روستایی آمده است گفت : دولت در سال‌های اخیر شتاب قابل توجهی در برنامه‌ی توسعه روستایی داشته است و با مشارکت مردم و حضور نیروهای جهادی بنیاد مسکن ما شاهد عمران و آبادانی و ایجاد اشتغال و تولید در مناطق روستایی هستیم.
صف‌شکن  همچنین بر لزوم توسعه خدمات عمرانی در مناطق محروم تاکید کرد و گفت : دولت در سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی برای رفع محرومیت‌ از چهره روستاهای این شهرستان انجام داده است، بنیاد مسکن نیز با اجرای طرح‌های توسعه در این مسیر گام‌های مؤثری برداشته است، روستاها کانون کار و تلاش است و امسال که به نام اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید نام‌گذاری شده است باید بیش‌از پیش برای کاهش مهاجرت‌ها و افزایش کار در روستاها تلاش شود.
  مسعود صف‌شکن مدیر  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان  شیراز،  همچنین از  صدور ۴۵سند مالکیت جهت مساجد حسینیه‌ها و اماکن مذهبی در شهرستان  شیراز خبر داد و بیان کرد:  پس از انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین اداره اوقاف و امور خیریه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روند صدور اسناد مالکیت بقاع متبرک شتاب گرفته است.
صف‌شکن  اعطای اسناد مالکیت بقاع متبرکه را اقدامی شایسته دانست و گفت: اجرای طرح صدور سند مالکیت جهت مساجد و حسینیه‌ها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیراز به صورت رایگان انجام می‌شود و انجام مراحل مختلف تشکیل پرونده و نقشه و نهایتاً صدور سند مالکیت با همکاری اداره  ثبت اسناد و املاک در زرقان انجام شده است.
وی در ادامه گفت: تا پایان اجرای این طرح کلیه مساجد و حسینیه‌ها و بقاع متبرکه با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک سند‌دار خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی