[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

مذاکره برای پرداخت حق بیمه معلمان حق‌التدریس، روزنامه شیراز نوین

 وزیر آموزش و پرورش از مذاکره با معاون اول رییس جمهور درخصوص پرداخت حق بیمه معلمان حق‌التدریس خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در نشست امروز فراکسیون مستقلین ولایی که با حضور محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، وی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در مورد حق بیمه معلمان حق‌التدریس گفت: صندوق بازنشستگی به استناد مصوبه سال‌94 مجلس معتقد است معلمان حق‌التدریسی که سال‌های گذشته برای آموزش و پرورش کار کردند، برای پرداخت سابقه سنوات خود باید حق بیمه را به نرخ روز و 24‌درصد پرداخت کنند.
بطحایی در ادامه گفت: طبق مذاکراتی که آموزش و پرورش با اداره استخدامی ‌داشته توانست نامه‌ای از این اداره دریافت کند مبنی بر اینکه مصوبه مجلس در مورد معلمان پاره وقت بوده است نه تمام وقت اما صندوق بازنشستگی پس از ارسال این نامه به رأی وحدت رویه دیوان عدالت اداری در این زمینه استناد می‌کند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری در یک رأی وحدت‌رویه به صندوق بازنشستگی اعلام کرده که معلمان تمام وقت نیز باید حق بیمه را 24‌درصد پرداخت نمایند؛ آموزش و پرورش در این زمینه مذاکرات بسیاری انجام داده است و هیئت عمومی ‌باید در این زمینه رأی مناسبی دهد تا رأی وحدت رویه بشکند.
وزیر آموزش و پرورش در پایان افزود: امیدواریم این مشکل رفع شود. طبق مذاکراتی که با آقای جهانگیری انجام شد برای رفع این مشکل آمادگی دارند؛ ظلم بزرگی است که معلمان زحمت‌کش ما به جای پرداخت 700‌هزار تومان 50میلیون پرداخت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی