[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۴
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: صنعت، خودروی ایمن بسازد، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت از مسئولان صنعت کشور خواست که با کنار گذاشتن تعارف، فکری به حال ایمنی خودروها کرده و خودرویی با ایمنی بیشتر بسازند.
به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن‌هاشمی ‌در سیزدهمین همایش رؤسا و مدیران پلیس راهور ناجا که پیش‌از‌ظهردیروز در مقر مرکزی ناجا برگزار شد، گفت: طبق پیش‌بینی‌ها و نتایج پژوهش‌های انجام شده تا سال‌۲۰۲۰ تصادفات سومین عامل مرگ و میر در دنیا خواهند بود و البته طبق برآوردهای انجام شده آمار تلفات رانندگی در کشور ما با نسبت تعداد خودرو و تعداد جان‌باخته حدود ۴۰‌درصد کاهش داشته است.
هاشمی ‌به کیفیت خودروهای داخلی اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۰‌سال است که چشم‌به‌راه خودروی استاندارد هستیم، اما کیفیت خودروها بهتر که نشده بدون تعارف در مواقعی بدتر هم شده است. جاده‌هایمان نیز بهتر شده‌اند اما با استانداردها همچنان فاصله دارد.
وی ادامه داد: حضور پلیس نیز خوب است، اما اگر حمایت شود حضورش بهتر خواهد شد. سازمان‌های اورژانس، آتش‌نشانی، هلال‌احمر و... نیز نسبت به سال‌های قبل بهتر شده‌اند اما همچنان تا رسیدن به استاندارد فاصله دارند.
هاشمی ‌با بیان اینکه امیدوارم در حوزه فرهنگ‌سازی ترافیکی بیشتر از آنچه که تا به حال با پلیس همراهی شده، همراهی صورت گیرد گفت: من نمی‌دانم چرا دیگر انیمیشنی مانند «سیا ساکتی» ساخته نمی‌شود. آیا اعتبارش تأمین نشده یا دیگر دل و دماغش نیست. این انیمیشن‌ها تأثیر زیادی داشت و بین مردم اثرگذار بود.
وی با بیان اینکه آموزش با تکرار میسر می‌شود، گفت: من امیدوارم که همکاری میان پلیس راهور و وزارت بهداشت مستدام باشد و ما بتوانیم باعث کاهش آسیب‌ها باشیم؛ چرا‌که ما نمی‌توانیم نقش چندانی در کاهش تصادفات داشته باشیم و شاید تنها با استفاده از ظرفیت شورای عالی سلامت، دهیاران و... برای فرهنگسازی استفاده کنیم.
هاشمی ‌با بیان اینکه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۳۳‌پایگاه هوایی به ناوگان هوایی اورژانس اضافه شده و ناوگان اورژانس نیز نوسازی شد گفت: موتورلانس‌ها نیز به میدان آمده‌اند و طی روزهای آتی حدود ۴۰۰پایگاه نیز به تعداد پایگاه‌های ما اضافه خواهد شد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه حدود ۱۹ تا ۲۰‌درصد جانباختگان حوادث رانندگی کمتر از ۲۰‌سال سن دارند، به چهارشنبه‌سوری نیز اشاره کرد و گفت: در چهارشنبه‌سوری نیز جوانان جزو بیشترین آسیب دیدگان هستند، امیدوارم چهارشنبه‌سوری کم‌حادثه‌ای داشته باشیم و خانواده‌ها برای این شب برنامه جمعی گذاشته و فرزندان خود را رها نکنند. چهارشنبه‌سوری از نوع خوبش هم می‌شود داشت، اما باید همه خانواده‌ها در کنار فرزندان‌شان باشند تا کمترین آسیب‌ها وارد شود.
مسئولین صنعت تعارف را کنار بگذارند و خودروی ایمن بسازند
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش مجدداً به مبحث ایمنی خودروها اشاره کرد و گفت: آنها که مسئول صنعت کشورند بیایند و تعارف را کنار بگذارند و اگر هم نمی‌توانند، بگویند تا فکر دیگری کنیم. باید خودرویی بسازند که ایمنی بیشتری داشته باشد.
وی ادامه داد: در موضوع جاده‌ها نیز دولت و مجلس باید اقدام کنند. اینطور نیست که هر‌روز و هر‌سال در کشور ما تمدن، شهر و جاده جدیدی ساخته شود. تعداد جاده‌ها و شهرها مشخص است و باید برای ایمن سازی آنها اقدام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی