[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۹
  • دوره جدید

دادستان کشور: نظام در برابر کشف حجاب ساکت نمی‌ماند، روزنامه شیراز نوین

دلقکی که در امریکا نشسته تحت عنوان ری‌استارت ممکن است برای چهارشنبه آخر سال فرمان‌های بچگانه و شیطنت‌آمیزی صادر کند.
دادستان کل کشور با بیان اینکه وابستگی جریان «شیرازی» به انگلیس محرز است گفت: از جانب دادگاه ویژه روحانیت پیامی ‌به آن‌ها داده شد که از حرکات تفرقه‌آمیز در بین مذاهب اسلامی دست بردارید و برای اصلاح تلاش کنید اما آنها هیچ اقدامی ‌نکردند.
حجت الاسلام منتظری در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، در مورد پیگیری حقوقی تعرض به سفارت ایران در لندن در روزهای گذشته گفت: یک جریانی است که سال‌هاست در ایران و برخی کشورهای همسایه فعالیت دارد و مرکز آن در ایران و قم است.
دادستان کل کشور با بیان اینکه جریان شیرازی نوعی برنامه‌ریزی در کارهایشان است که متأسفانه هر روز بر آتش‌افزایی و ایجاد اختلاف بین مسلمانان می‌پردازد ادامه داد: کانون آنها در کشور انگلیس است و شبکه‌های مختلفی اعم از شبکه‌های تلویزیونی و سایت‌های متعدد دارند و تولیدات آنها، آثار بسیار بدی برای جهان اسلام به دنبال دارد.
وی تأکید کرد: در دوره‌ای که دشمنان سوگند خورده اسلام تمام توانشان را به کار می‌برند که بین مذاهب اسلامی ایجاد اختلاف کنند، همه ما مکلف هستیم در برابر این توطئه تلاش کنیم بین مذاهب اسلامی وحدت ایجاد کنیم.
این مقام ارشد قضایی محتوای برنامه‌های تولیدی این فرقه را بسیار مضر عنوان کرد و گفت: اهانت به مقدسات اسلامی دیده می‌شود و کاملاً مشخص است که این یک جریان مدیریت شده از سوی دشمنان اسلام است. مدتی قبل، در قم به سران این جریان پیامی ‌داده شد که در این زمان این حرکت، حرکت ناپسندی است و اصلاح کنید و نگذارید اینگونه اختلاف بین شیعه و سنی به وجود آید و کارهایی شما، کارهای دشمن پسند است.
رییس دادگاه ویژه روحانیت با بیان اینکه از جانب دادگاه ویژه روحانیت پیامی‌به آن‌ها داده شد که دست از این حرکت بردارید و برای اصلاح تلاش کنید گفت: متأسفانه این درخواست پذیرفته نشد، و گفتند این شبکه‌هایی که در انگلیس مشغول به فعالیت است ربطی به ما ندارد ما در جواب آنها گفتیم اگر اینگونه است که می‌گویید، رسما برائت خودتان را از این جریان اعلام کنید که این کار را هم نکردند.
وی ادامه داد اخیراً یکی از وابستگان این جریان کاری انجام داد که حرکت مجرمانه‌ای بود. دادسرای ویژه روحانیت این فرد را چندبار احضار کرده که از حضور در دادگاه سرباز زده است و در نهایت این شخص را بازداشت کردند. پیرو این احضار و بازداشت، عده‌ای در برخی کشورهای همسایه تعرضاتی کردند که به نظر ما حرکات ناشایستی بود. دادستان کل کشور به تعرض شب گذشته تعدادی از وابستگان این گروه به سفارت ایران در لندن اشاره کرد و گفت: بعد از آنکه به سفارت ایران تعرض می‌شود، از سوی سفارت موضوع به پلیس انگلیس اطلاع داده شد و پلیس هم بعد چند دقیقه آنجا حضور پیدا می‌کند ولی فقط تماشاچی بود و به جای اینکه مانع تعرض شود نظاره‌گر این حرکت زشت شد. این اقدامات را تاجایی ادامه می‌دهند که پرچم جمهوری اسلامی ایران را پایین می‌کشند.
وی با بیان اینکه این کار نوعی اهانت به کشور میهمان است و میزبان مکلف است در صیانت و حفاظت از این سفارتخانه که حکم خاک کشورها را دارد، اقدام کند اظهار کرد: متأسفانه پلیس بیش از دو‌ساعت نظاره‌گر بود که با اصرار مسئولان سفارت در نهایت برای چند ساعت آنها را بازداشت و بعد با یک قرار سبک آزادشان می‌کند. این نشان‌دهنده وابستگی این جریان به انگلیس است.
منتظری تأکید کرد:‌ اگر یک جریان ضدانگلیسی بود پلیس انگلیس اینگونه حمایت نمی‌کرد. حرکت دولت انگلیس یک حرکت کاملاً خلاف قانون و مقررات بین‌المللی است. امیدوارم مسئولان در وزارت امور خارجه از طریق رایزنی‌هایی که با این دولت متجاوز و یاغی دارند بتوانند حق ملت ایران را استیفا کنند و آن‌ها این حرکت زشت را جبران کنند.
دادستان کل کشور در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد کشف حجاب از سوی برخی دختران در خیابان‌ها و معابر شهری اظهار کرد: اگر کسی در مرعاً کشف حجاب کند طبق قانون مجرم است. این سیاست شیطانی توسط دشمنان دنبال می‌شود. نظام جمهوری اسلامی در مقابل حرکتی که گناه و حرام مسلم است ساکت نمی‌ماند.
برنامه دشمن برای چهارشنبه آخر سال
منتظری در بخش دیگری از سخنان به چهارشنبه‌سوری اشاره کرد و گفت: دلقکی که در آمریکا نشسته تحت عنوان ری‌استارت ممکن است برای چهارشنبه آخر سال فرمان‌های بچگانه و شیطنت آمیزی صادر کند.
وی اظهار کرد: مردم مراقب باشند عملی انجام نشود که دستاویزی برای سوء‌استفاده و موج سواری آنها شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی