[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

علوی: بعید است آمریکایی‌ها برجام را کنار بگذارند، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه امروز آمریکا و همپیمانان این کشور بر روی آن متمرکز شده‌اند، مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است و بعید به نظر می‌رسد که برجام را کنار بگذارند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید محسن علوی در نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: دشمنان ملت ایران در تلاش هستند از هر فرصتی استفاده کنند تا فضای نارضایتی اقتصادی را در‌بین مردم ترویج کنند و در مقابل وظیفه ما اثبات وجود امنیت سرمایه‌گذاری است تا این فضای مسموم از بین برود. 
نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا، باید نظام سخت بروکراسی اداری را تسهیل کنیم تا انگیزه سرمایه‌گذاری افزایش یابد. 
وی اظهار کرد: هم اینک حدود یک تریلیون نقدینگی در دست مردم است که بهره‌گیری از آنها در عرصه تولید می‌تواند به اشتغالزایی برای یک‌تا 2‌میلیون نفر منجر شود. 
علوی اظهار کرد: با توجه به رقم چهار‌تا پنج‌میلیونی آمار بیکاران کشور، نیاز به جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای برطرف کردن بیکاری در جامعه هستیم. 
وی بیان کرد: جذب سرمایه خارجی نیز نیازمند وجود امنیت سرمایه‌گذاری است، اما هم‌اکنون این اعتماد و امنیت اقتصادی با وقوع اختلاس‌ها و اتفاقات مؤسسات مالی و اعتباری ضربه خورده است و از این رو باید در مسیر تقویت امنیت اقتصادی گام برداریم. این نماینده مردم در مجلس دهم، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این شهرستان‌ها با توجه به موقعیت ویژه‌ای که دارند، در آینده می‌توانند مشکلات استان فارس را در بیشتر جهات رفع کنند.  علوی اظهار کرد: احداث آزادراه لامرد‌- پارسیان و لامرد‌- خنج و نیز بهره‌برداری از تونل شهید باقری در آینده‌ای نزدیک و همچنین تکمیل و تجهیز ترمینال فرودگاه لامرد و بیمارستان خیرساز آن که این شهرستان را تبدیل به قطب درمانی خواهد کرد از جمله این موارد خواهد بود. 
امام جمعه لامرد نیز در سخنانی در این همایش با بیان اینکه این شهرستان در زمره فقیرترین و کم‌بضاعت‌ترین مناطق بوده است، گفت: با تلاش و همت مدیران، این منطقه هم‌اینک از هر جهت پیشرفت کرده است.  حجت الاسلام سید اسدالله‌هاشمی‌ شهیدی افزود: مسئولان باید متوجه باشند که این مردم از جمله سخت‌کوش‌ترین انسان‌ها هستند و سرمایه‌گذاران به این نکته توجه داشته باشند، منافعی که قبل از سرمایه‌گذاری در این منطقه به دست خواهند آورد، حلال‌ترین خواهد بود. محمد پیشاهنگ معاون فرماندار لامرد نیز در این همایش گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد پیش از آنکه استانی و محلی باشد برخوردار از ظرفیت ملی است.  به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: فرمانداری لامرد با تمام توان از سرمایه‌گذاران در این منطقه ویژه اقتصادی حمایت همه جانبه خواهد داشت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی