[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

مشاور رئیس جمهور: دولت‌مردان از پولدارشدن مردم خوشحال شوند، روزنامه شیراز نوین

مشاور رئیس جمهور در ستاد بازآفرینی بافت فرسوده شیراز گفت: دولتمردان باید از پولدار شدن مردم خوشحال شوند و اگر مدیری چشم‌تنگ است از دولت خارج شود.
به گزارش خبرنگار مهر، اکبر ترکان عصر پنجشنبه در ستاد بازآفرینی بافت فرسوده شیراز تأکید کرد: امروز باید به این نکته توجه داشت که بافت فرسوده از کجا آمده و مهاجرت از کجا آمده است. امروز که به آمار جمعیت شهری و روستایی توجه می‌کنیم متوجه خواهیم بود که جمعیت و اقتصاد روستا ثابت است و بخشی از آن مهاجرت کردند.
وی ادامه داد: این مهاجرت به سمت شهرهایی می‌رود که اقتصاد در آنها می‌چرخد و باید بدانیم که ۷۰درصد مردم دنیا در ساحل زندگی می‌کنند و در ایران از خرمشهر تا چابهار به دلیل اشتباهات انجام شده طی سال‌های گذشته حدود ۲درصد زندگی می‌کنند.
مشاور رئیس جمهور در بازآفرینی بافت فرسوده تصریح کرد: جمعیت حاشیه‌نشین شهری داریم که با اقتصاد روستا نان نمی‌خورد و حتی وضعیت زندگی مناسبی هم ندارند و حدود ۱.۵میلیون دانش‌آموز در آنجا زندگی می‌کنند.
ترکان یادآور شد: امروز رئیس جمهور می‌خواهد وضعیت زندگی این افراد بهتر شود که اسم آن را بهسازی بافت گذاشتند.
وی افزود: با نصیحت نمی‌توان مشکلات این بخش را درست کرد بنابراین برای توسعه این محلات نیازمند بخش خصوصی هستیم که برای رسیدن به این مهم باید پروژه‌های سودآور تعریف کنیم.
مشاور رئیس جمهور در نوسازی بافت فرسوده گفت: پروژه‌هایی باید در بافت تعریف شود که برای مردم سود داشته باشد و برای این مهم باید به تمامی ابعاد توجه شود و هیچ اشکالی ندارد که در بازسازی بافت به موضوع آی‌تی، تجاری، فرهنگی و... توجه شود زیرا قرار است این بافت اقتصادی شود.
ترکان تأکید کرد: به‌عنوان دولت‌مردان باید از پولدارشدن مردم خوشحال شوند و اگر کسی چشم‌تنگ است باید از مدیریت خارج شود.
وی یادآور شد: در نوسازی و بازسازی بافت باید مدل‌هایی طراحی شود که مردم پولدار شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی