[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

اجرای پروژه‌های فرهنگ‌مداری در بافت تاریخی فرهنگی، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان فارس از اجرای پروژه‌هایی برمبنای فرهنگ‌مداری در بافت تاریخی فرهنگی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، اسکندرپور در این نشست با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای سال آینده به منظور حفظ و احیای بافت تاریخی شیراز انجام شده گفت: با اجرای پروژه‌هایی فرهنگ‌مدار همچون جشنواره‌ها و برنامه‌های هنری سال 97 سال احیای بافت تاریخی فرهنگی به‌عنوان سرمایه عظیم کلانشهر شیراز است.
اسکندرپور عنوان کرد: با همکاری نهادهای متولی همچون سازمان میراث فرهنگی و اداره راه و شهرسازی احیای بافت تاریخی فرهنگی در حال انجام است. در حوزه اجتماعی و ساخت‌وسازهای بافت فرسوده که عمدتاً در محدوده مناطق دو، سه، پنج و نه قرار دارند با مشکلات زیادی مواجهیم که حل آن ها نیازمند مشارکت نهادهای مربوطه است.  وی بااعلام اینکه شهرداری آمادگی لازم برای احیای بافت فرسوده شیراز را دارد اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته شهرداری شیراز در آینده به‌عنوان مجموعه‌ای پیشگام در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری شناخته خواهد شد. 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز نیز در این نشست از استقرار 16دفتر تسهیل‌گری در پهنه بافت فرسوده شیراز خبر داد و گفت: این دفاتر جهت تسهیل و تسریع روند نوسازی بافت‌های فرسوده ایجاد شده‌اند و از جمله فعالیت‌های این دفترها می‌توان به تجمیع 30پلاک در محدوده بافت فرسوده هفت تنان و صدور یک پروانه و پلاک برای آنها اشاره کرد.
فرج‌زاده عنوان کرد: بیش از هزار میلیارد تومان بودجه برای بافت فرسوده جهت انجام عملیات عمرانی، تخفیف عوارض و تملک زمین‌ها اختصاص یافته است. همچنین پروژه‌های مشارکتی شهرداری با بخش خصوصی مثل پروژه‌های زمرد و بیت
‌المقدس نیز در این بافت در حال اجرا است.
وی با اشاره به معافیت عوارض پروانه ساختمانی در بافت تاریخی افزود: از سال 92تا سال 96، 418پروانه ساختمانی در این منطقه صادر شده است.
معاون شهرسازی و معماری در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان فارس ایجاد خانه‌های محله را از جمله دیگر اقدامات شهرداری در راستای بهبود وضعیت اجتماعی بافت‌های فرسوده قلمداد و بیان کرد: خانه‌های محله با هدف جذب مشارکت‌های مردمی و کمک به اجرای برنامه‌های مدیریت محله مشغول فعالیت هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی