[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

پخش انیمیشن دومان از شبکه پویا، روزنامه شیراز نوین

دومان به معنی مه رقیق است. این مجموعه در واحد پویانمایی مرکز فارس تهیه شده است و به 13موضوع که در ایل اتفاق می‌افتد، می‌پردازد. 
انیمیشن دومان، داستان پسری نوجوان است که به همراه پدر و مادر خود در سیاه چادری از ایل زندگی می‌کند. مخاطب به همراه دومان در طول این مجموعه به کمک اهالی به ویژه معلم ایل و کنجکاوی و دقت در مسایل نکات زیادی را آموخته و تجربه می‌کند.
در این مجموعه علاوه بر آشنایی با نوع زندگی سخت ولی در عین حال پر از صفا و صمیمیت در دامان طبیعت، به موضوعاتی همچون علم آموزی در سفید چادرها، ارتباط و صمیمیت بین همسایه‌ها و خانواده، مهربانی با حیوانات، شاهنامه خوانی و رمضان در ایل می‌پردازد.
این داستان‌ها در کوچ اول ایل یعنی ییلاق که معمولاً از بهار شروع می‌شود و تا پاییز ادامه دارد، اتفاق می‌افتد. در پایان این مجموعه ایل بار دیگر به منطقه گرمسیر (قشلاق) کوچ می‌کند.
مجموعه دومان از امروز 25/11/95 هرروز ساعت 16:45 و تکرار آن روز بعد ساعت 20:45 از شبکه پویا پخش می‌شود.
تهیه کننده و کارگردان و انیماتور: پیمان دهقانی، نویسنده و محقق: احمد کردرستمی، شاه سیف، فیلمنامه: احمد کرد رستمی، پیمان دهقانی، طراحی شخصیت و زمینه: پیمان دهقانی،
سرپرست دوبلاژ: بهنام چارئی، غلامرضا سلطانی، صداگذاری: غلامرضا سلطانی، آهنگساز: حمید گلستان، ناظر کیفی: سید محمد حسن نبوی زاده، کریم سربخش

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی