[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

دفترچه‌های درمانی حذف شد ، روزنامه شیراز نوین

با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در بیمارستان شهید دکتر فقیهی، طرح حذف دفترچه‌های بیمه درمانی، از این بیمارستان در فارس، آغاز شد.
به گزارش «وب دا» در شیراز،  قاسم جان‌بابایی با بیان اینکه این طرح از سوی وزارت بهداشت و با کمک بیمه‌ها درحال شکل‌گیری است گفت: با اجرای این طرح به سمت حذف دفترچه پیش می‌رویم تا فرد بتواند تنها با کمک کد ملی، خدمات مورد نیاز را دریافت کند.
او افزود: نمونه‌هایی داریم که افراد بیمه تکمیلی هستند یا چند دفترچه دارند و یا ممکن است دفترچه به همراه نداشه باشند و با شرایط اورژانسی به بیمارستان مراجعه کنند که در این شرایط با یک کد ملی مشخص می‌شود که فرد چند دفترچه دارد و استفاده از کدام یک به سود بیمار است.
جان‌بابایی، تعیین بیمه تکمیلی فرد و تبدیل فرآیندهای کاغذی به فرآیندهای الکترونیک را از دیگر مزایای این طرح برشمرد و ادامه داد: همچنین پرونده بیمار به جای اینکه دست خود او باشد، به صورت مستقیم به بخش ارسال می‌شود.
معاون درمان وزیر بهداشت، کنترل هزینه‌ها را دستاورد مهم دیگر این طرح دانست و گفت: این سیستم به سمتی پیش می‌رود که هزینه‌ها را تنظیم و تعدیل سازد تا بیماران بتوانند با کمترین هزینه، خدمات لازم را دریافت کنند.
جان‌بابایی از پیشگامی چهار استان فارس، البرز، مازندران و کرمان برای اجرای این طرح خبر داد و افزود: این استان‌ها در این زمینه شروع خوبی داشته اند؛ به نظر می‌رسد در استان فارس به دلیل دارا بودن سیستم IT قوی، این طرح با سرعت بیشتری اجرایی شود.
او با بیان اینکه در حال حاضر و با شروع طرح، همزمان از دفترچه و کد ملی برای ارائه خدمات به بیماران استفاده می‌شود توضیح داد: در آینده به سمتی می‌رویم که دفترچه‌ها به‌طور کامل حذف شوند و هزینه‌های مربوط به چاپ، تعویض و تمدید دفترچه‌ها با اجرای این طرح حذف شود.
معاون وزیر بهداشت، با اشاره به اینکه این طرح باید با حوصله و به‌تدریج در کشور اجرا شود تا خطای کمتری داشته باشد افزود: چهار دانشگاهی که وارد اجرای این طرح شدند از زیرساخت‌های بهتری نسبت به سایر دانشگاه‌ها برخوردار هستند و انگیزه بیشتری دارند.
جان‌بابایی، در زمینه پزشک خانواده نیز گفت: طرح پزشک خانواده یک طرح خوب است و مردم استان‌های مجری این طرح، خدمات بیشتری دریافت کردند؛ در تمام دنیا برای مدیریت هزینه‌ها و دسترسی بهتر مردم به خدمات درمانی، طرح پزشک خانواده اجرا شده است؛ هیچ‌جای دنیا نیست که خدمات پزشکی را بدون پزشک خانواده و نظام ارجاع، درست انجام داده باشند؛ در قوانین ما نیز مکلف به اجرای پزشک خانواده هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی