[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

کاهش واردات با حمایت از تولید داخلی، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44قانون اساسی مجلس، برلزوم قطع دست واسطه‌ها برای واردات کالاهای غیرضرور به کشور تأکید کرد.
رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتخاب اعضای هیئت رئیسه کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت‌بر اجرای اصل 44قانون اساسی مجلس برای سال دوم گفت: بنده که در سال اول نایب رئیس کمیسیون بودم به‌عنوان سخنگوی کمیسیون در سال دوم انتخاب شدم که امیدوارم کمیسیون در سال دوم نیز بتواند برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی گام‌های مهم‌تری بردارد.سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه  دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و متولیان صنعت باید از توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی آگاه باشند و از آن استفاده کنند افزود: در عرصه اقتصاد مقاومتی هر سه قوه مکلفند با وحدت و همدلی در حوزه تأمین و امنیت سرمایه‌گذاری، حداکثر تعامل جهت برقراری ثبات را داشته باشند. باید جلوی فعالیت دلالان و واسطه‌ها به منظور دور زدن قانون حمایت از تولید گرفته‌شود.
نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی، با تأکیدبر اینکه بخش خصوصی کشور باید خود را تقویت کند، چراکه در عصر ابررقابت هستیم ادامه داد: مدیریت واردات لازمه حمایت از تولید داخلی درراستای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال است.
وی با بیان اینکه باید جلوی فعالیت دلالان و واسطه‌ها به منظور دور زدن قانون حمایت از تولید و ساخت داخلی گرفته شود یادآور شد: باید از فعالیت دلالان و واسطه‌ها که انواع کالا و تجهیزات را وارد کشور می‌کنند جلوگیری کرد، چراکه این اتفاق این درحالی رخ می‌دهد که ظرفیت و توان ساخت داخلی این اقلام در ایران وجود دارد.
نباید برای ورود کالاهای خارجی وادادگی رخ دهد.
زارع افزود: نباید برای ورود کالاهای خارجی وادادگی رخ دهد و به‌جای واردات کالاهای نهایی باید تکنولوژی و سرمایه‌ها جذب بازارها و بخش‌های تولیدی کشور شوند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش مشکلات حوزه اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی برای مردم و رونق اقتصادی از جمله مزایای حمایت از تولیدات داخلی است، تصریح کرد: حمایت از تولیدکننده داخلی موجب کاهش واردات کالا می‌‌شود و هرچه واردات کالا کمتر شود خروج ارز کاهش‌یافته و سرمایه بیشتری وارد چرخه تولید ملی می‌‌شود و این خود می‌تواند در افزایش کیفیت و کمیت کالاهای تولیدی تأثیرگذار باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی