[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

تعطیلی پاسارگاد وتخت جمشید هنگام سال تحویل ، روزنامه شیراز نوین

پنجمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس به ریاست معاون گردشگری استانداری فارس و دبیری مدیرکل میراث فرهنگی استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، پنجمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس به منظور ارائه گزارش فرمانداران شهرستان‌های داراب، نورآباد ممسنی، لارستان و نی‌ریز در خصوص آمادگی نوروز 97 برگزار شد.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس در خصوص اقدامات صورت‌گرفته این اداره کل اظهار داشت: در زمینه اقلام  تبلیغاتی بیش از 130هزار بروشور، نقشه شهرستان‌ها، کتابچه معرفی استان فارس، نقشه گردشگری استان فارس به چاپ رسیده است. 
 وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه فضای مجازی عنوان کرد: راه‌اندازی سیستم USSDبا شماره #9797*6655*، به‌روزرسانی و معرفی پرتال جامع گردشگری مجازی استان به نشانی: fafarschto.ir، راه‌اندازی و به‌روزرسانی وب‌سایت پایگاه میراث جهانی پاسارگاد به آدرس: www.Pasargadae.ir، رونمایی از سایت اینترنتی محور ساسانی فارس _مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور،  فیروزآباد و سروستان به آدرس: www.salfbase.com از جمله اقدامات در این زمینه است.
همچنین معاون گردشگری استانداری فارس با اشاره به زمان سال تحویل و تعطیلی سایت‌های جهانی پاسارگاد و تخت جمشید گفت: با محوریت فرمانداری‌های این دو شهرستان برنامه سال تحویل خارج از محوطه این دو مجموعه  و در شهر شیراز ویژه برنامه سال تحویل در حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) و مجموعه حافظیه و رعایت شأن شب شهادت امام هادی(ع) برگزاری خواهد شد.
وی ظرفیت‌های منحصربه‌فرد گردشگری شهرستان‌های استان را یادآور و خواستار توجه جدی فرمانداران و بهره‌گیری از این فرصت در جهت جذب سرمایه‌گذار و رونق گردشگری و اقتصادی شد. 
این مقام مسئول با نزدیک شدن به ایام نوروز و حضور گردشگران از سراسر ایران به برقراری نظم و امنیت در کل استان تأکید کرد وگفت: به دلیل غنای فرهنگی و آیینی مردمان استان فارس اجرای برنامه فرهنگی با محوریت و تمرکز بر روی رویداد نورزوگاه برگزار شود. در خصوص برپایی نمایشگاه و بازارچه‌های صنایع دستی نیز تولیدات هنرمندان و صنعتگران استان در معرض نمایش و فروش قرار گیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی