[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

استعفای محمود یاوری از عضویت در کمیته فنی فدراسیون فوتبال، روزنامه شیراز نوین

«محمو یاوری» از اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال تصمیم به جدایی از این کمیته گرفت تا نقطه‌قوت روزهای نخست ریاست «مهدی تاج» بر مسند فدراسیون فوتبال در راستای بهره‌وری از تجارب بزرگان این رشته، به ضعف روزهای اخیر تبدیل شود. به گزارش ایرنا، پس از انتخاب مهدی تاج شاید یکی از بهترین اقدامات او به عنوان نفر اول فوتبال ایران را باید تصمیم او برای تشکیل کمیته فنی دانست؛ کمیته‌ای که قرار بود در آن بزرگانی چون جلال طالبی، فرهاد مجیدی، وحید‌هاشمیان، مهدی مهدوی‌کیا، حسن حبیبی و سایر پیشکسوتان حضور داشته باشند. 
اما طولی نکشید تا بار دیگر حرف علی پروین در خصوص کمیته فنی و عدم تاثیر‌گذاری آن تأیید شود. 
فرهاد مجیدی پس از یک جلسه حضور در این کمیته، دیگر به جلسات نرفت و حسن حبیبی سرمربی اسبق تیم ملی هم پس از یک جلسه با رییس فدراسیون حاضر به پذیرش این مسئولیت نشد. 
مرتضی محصص مرد همیشه حاضر در فدراسیون فوتبال در رأس این کمیته قرار گرفت و تمام تلاش خود را برای جمع کردن بزرگان فوتبال در کنار خود بکار بست اما غافل از اینکه این بزرگان هیچ‌گاه حاضر نبودند به هر قیمتی مسئولیت داشته باشند.
در نهایت تلاش‌های محصص پاسخ داد و جلال طالبی سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی‌1998‌فرانسه در جلسات حضور یافت اما او هم خیلی زود از بی‌تأثیر بودن این کمیته مطلع شد و دیگر در جلسات شرکت نکرد. 
محمود یاوری سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان، دیگر مرد پر‌سابقه فوتبال بود که حضور در کمیته فنی را پذیرفت و حتی در ابتدا سعی زیادی برای جدی بودن جلسات این کمیته به خرج داد.
محمود یاوری مرد کهنه‌کار و اصفهانی فوتبال ایران دیروز شنبه در گفتوگو با ایرنا اعلام کرد 6‌ماه است که او هم دیگر در جلسات کمیته فنی شرکت نمی‌کند. 
از صحبت‌های یاوری به نظر می‌رسد او هم به شدت از بی‌‌تأثیر بودن این کمیته گلایه دارد و دیگر توان همکاری با همشهری‌های خود در رأس فدراسیون را ندارد و از آنها خواسته تا فرد دیگری را جایگزینش کنند. 
شاید آخرین تیر ترکش فدراسیونی‌ها، حسین کلانی در کمیته فنی باشد که به تازگی به عنوان عضو منصوب شده است. اما جالب است بدانید، شنیده می‌شود این مرد کهنه‌کار و با شخصیت فوتبال ایران نیز خیلی زود از رفتارهای مسئولان فدراسیون فوتبال خسته شده و او هم زمزمه جدایی سر داده است. 
ماهیت تشکیل و کارکرد کمیته فنی در هر فدراسیون و رشته‌ای، کمک و پیشبرد بهتر برنامه‌های تیم ملی است، اما با شرایطی که طی سال‌های اخیر با حضور «کارلوس کی‌روش» در رأس کادر فنی تیم ملی ایران و تصمیمات یک‌طرفه وی ایجاد شده است، عملاً کمیته فنی خروجی مثبتی برای فوتبال ایران و همچنین فدراسیون ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی