[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

مراسم روز تولد زمین در داراب، روزنامه شیراز نوین

این مراسم که به همت مدرسه شهید نیک‌منش و مرضیه و همکاری منابع طبیعی و سازمان دانش‌آموزی با حضور مسئولین و کارشناسان و مدیریت و معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش‌و‌پرورش، در محل اردوگاه شهید باهنر برگزار گردید که توجه به درخت و درختکاری و محیط زیست اهمیت این موضوع را دو چندان کرد. 
روح‌اله فیروزی در این مراسم عنوان نمود: یکی از سنت‌های حسنه که هر ساله در ماه آخر سال و در آستانه شروع بهار صورت می‌گیرد توجه به محیط زیست و مسأله درختکاری است. و ما باید سعی کنیم به این موضوع توجه بیشتر داشته باشیم و هر‌ساله به تعداد درختان طبیعت اضافه کنیم و در حفظ و حراست درختان کوشا باشیم. درختان ریه‌های طبیعت هستند و باید این حرکت نهادینه شود و دانش‌آموزان در مدرسه نیز این سنت حسنه را اجرا کرده و در خانواده‌ها بسط داده شود و نگهداری و حراست از فضای سبز بصورت فرهنگ در جامعه اجرایی شود دانش‌آموزان مانند همیاران پلیس‌، همیار طبیعت نیز باشند و هر جا دیدند محیط زیست در خطر است و شاخه‌ای در حال قطع شدن تذکر دهند. 
قاسمی ‌رییس منابع طبیعی نیز از اهمیت درختکاری گفت و بیان کرد: اهمیت کاشت نهال تا جایی در اسلام تأکید شده که پیامبر(ص) به هنگام صلات نهالی در دست داشتند اما ترجیح دادند اول نهال کاشته شود سپس نماز به جا آورند. در پایان پس از کاشت چندین اصله نهال توسط پیشتازان سازمان دانش‌آموزی و مسئولین کیک روز تولد زمین برش داده شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی