[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

گروه‌های عملیاتی آماده برخورد با حوادث احتمالی هستند ، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش، ایمنی و پیشگیری آتش‌نشانی شیراز از آمادگی کامل نیروهای آتش‌نشانی به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شیراز‌ هادی عیدی‌پور معاون آموزش، ایمنی و پیشگیری آتش‌نشانی با بیان اینکه ۲۰گروه امدادی و عملیاتی برای مقابله با حوادث ناشی از چهارشنبه سوری در وضعیت آماده‌باش قرار دارند گفت: این نیرو‌ها با تجهیزات و امکانات کامل باتوجه به پایش و بررسی محل‌های پر‌خطر در نقاط مختلف شهر شیراز استقرار می‌یابند تا در صورت وقوع حادثه، به کمک شهروندان بشتابند.
وی در مورد تمهیدات سازمان آتش‌نشانی برای چهارشنبه سوری امسال اظهار کرد: اقداماتی که در حال حاضر توسط آتش‌نشانان انجام شده است شامل آموزش‌های شهروندی است که این مرکز با حضور در مدارس نواحی ۴گانه آموزش و پرورش شیراز به ۲۹هزار و ۷۰۰دانش آموز نکات آتش‌بازی و مواد آتش‌زا را ارائه داده است.
وی بیان کرد: با توجه به این که در شب چهار شنبه سوری ترافیک افزایش خواهد یافت و معابر شلوغ می‌شوند بر همین اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، حداقل ۱۰اکیپ‌های سیار آتش‌نشانی نیز در این شب، در سطح شهر تردد می‌یابند تا در صورت لزوم در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه برسانند.
وی افزود: از حمل مواد محترقه و آتش‌گیر و انفجاری حتی به مقادیر بسیار کم، در جیب لباس و کیف جدا خودداری کنید.
عیدی‌پور ادامه داد: تماشاچیان (ناظرین بیگناه) معمولاً در خطر اصابت ترکش‌های ترقه‌ها و مواد منفجره هستند، سعی کنید در تیر‌رس ترکش‌ها نباشید و هیچگاه این مواد را به سمت افراد دیگر پرت نکنید.
وی بیان کرد: آتش‌بازی در نزدیکی پمپ بنزین‌ها، وسایل نقلیه که حامل بنزین و مواد سوختی هستند، در صورت کمترین نشت از وسایل نقلیه، و حتی در شرایط عادی این وسایل را به بمبی تبدیل می‌کند که ماشه انفجار آن کشیده شده باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی