[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

رونمایی از سنگ مضجع شریف حضرت امامزاده ابراهیم(ع) هم‌زمان با سالروز ولادت امیرالمؤمنین(ع)، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
تولیت آستان مقدس حضرت امامزاده ابراهیم(ع) از تعویض سنگ مضجع شریف این امامزاده واجب‌التکریم خبر داد.
سیدمحمدهادی آیت‌اللهی با اعلام این خبر افزود: آیین رونمایی از سنگ مزار مطهر حضرت امامزاده ابراهیم(ع) مقارن با سالروز ولادت حضرت امیرالمؤمنین، حضرت علی(ع) از ساعت 9 تا 11 صبح پنجم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
او با بیان اینکه این مراسم با حضور جمعی از مسئولان ارشد استان برگزار می‌شود، افزود: عملیات ساخت سنگ مزار شریف حضرت امامزاده ابراهیم(ع) از سه سال پیش تحت نظر استاد محمدجواد شبیه آغاز شد و این هنرمند توفیق ساخت سنگ قبور شماری از ائمه اطهار(ع) در عتبات عالیات را داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: در حرم مطهر حضرت امامزاده ابراهیم(ع) برنامه‌های متنوع فرهنگی در مناسبت‌های دینی برگزار می‌شود و همه‌روزه پذیرای نمازگزاران برای برپایی نماز جماعت و قرائت دعا هستیم.
این پیشکسوت حوزه ورزش افزود: آیینه‌کاری حرم مطهر، کاشی‌کاری گنبد، سنگ‌فرش صحن‌ها و به طور کلی بازسازی این بقعه متبرکه از اصلی‌ترین اهدافی است که در راستای نیل به آن تلاش می‌کنیم.
آیت‌اللهی از شورای اسلامی شهر شیراز درخواست کرد تا نگاه ویژه‌ای به این امامزاده واجب‌التکریم داشته باشد و آن را از بن‌بست ارتباطی خارج کند.
وی افزود: طرح جامعی برای کاهش فاصله حضرت امامزاده ابراهیم(ع) با سایر بقاع متبرکه تهیه شده و از شورای اسلامی شهر و مسکن و شهرسازی درخواست داریم نسبت به اجرای آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی