[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۸
  • دوره جدید

فارس به شبکه ریلی حمل سوخت متصل می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی استان فارس با بیان اینکه مقدمات اولیه اتصال فارس به شبکه ریلی حمل فرآورده های نفتی فراهم شده است گفت: این رویکرد راهکاری برای افزایش ایمنی جاده ای، حفظ محیط زیست و افزایش ضریب اطمینان و تامین بهنگام این فرآورده ها است.
امیر بنی کریمی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : هم اکنون 40 درصد از فرآورده های نفتی مورد نیاز استان فارس از پالایشگاه شیراز و 60 درصد از استان های اصفهان ، یزد ، هرمزگان و مبادی دیگر اغلب به صورت جاده ای تامین می شود.
وی ادامه داد: این نوع حمل و نقل می تواند خطراتی برای تردد در جاده و محیط زیست داشته باشد از این رو باید به فکر راهکارهای مطمئن تر برای انتقال این فرآورده ها باشیم.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی استان فارس در ادامه اظهار داشت : با اتصال انبار شهید تندگویان در شیراز به خطوط ریلی که از حاشیه این انبار می گذرد می توان سهم قابل توجهی از انتقال این فرآورده ها از مسیر اصفهان به شیراز را با قطارهای باربری انجام داد که دراین زمینه مقدمات کار آغاز شده و با حمایت مسئولان استانی تداوم خواهد یافت.
بنی کریمی درادامه با بیان اینکه ظرفیت ذخیره سازی 220 میلیون لیتر فرآورده نفتی در شیراز وجود دارد گفت : ما به دنبال افزایش ظرفیت ذخیره سازی انبار فرآورده های نفتی شهید تندگویان هستیم ، زمینی در حاشیه این انبار در نظر گرفته شده و در صورت تداوم اجرای طرح ظرفیت این انبار تا100 میلیون لیتر دیگر قابل افزایش است.
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی استان فارس میزان مصرف 11 ماهه این فرآورده ها در استان فارس را 818 میلیون لیتر اعلام کرد و گفت : این میزان مصرف نسبت به سال قبل 6 درصد افزایش داشته است ونشان می دهد 6.5 درصد از مصرف سوخت کشور متعلق به استان فارس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی