[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۸
  • دوره جدید

شکرخند شیراز میهمان ایرانی‌ها می‌شود، روزنامه شیراز نوین

برنامه طنز «شکرخند» با حضور مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس کلید خورد. این برنامه در 15قسمت 30 تا 35دقیقه‌ای روی آنتن خواهد رفت. این برنامه در قالب مشاعره کودک و نوجوان است و 32شاعر کودک و نوجوان استان فارس در آن به رقابت می‌پردازند. 
معاون سیمای صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به اینکه یکی از وظایف رسانه پاسداشت فرهنگ قومی و حفظ فورکلور است گفت: بهترین فیلم‌های تولید سال 2017 را در نوروز 97 تقدیم بینندگان خواهیم کرد. امیر رئوف، معاون سیمای صدا و سیمای مرکز فارس در مراسم آغاز برنامه تلویزیونی طنز «شکرخند» با اشاره به اینکه بعد از وقفه‌ای که در این برنامه شکل گرفت با حمایت مدیرکل مرکز تولید دور جدید این برنامه را آغاز کردیم گفت: قالب شعر، قالب هنرمندانه‌ای است که در طول تاریخ از زبان فارسی صیانت کرده است. رئوف با اشاره به اینکه در این برنامه 32نفر از کودکان و نوجوانان به مشاعره می‌پردازند که هر قسمت چهار مرحله دارد، یادآور شد: وجه تمایز این دوره با دوره‌های قبل، استفاده از لهجه‌های استان فارس است. این مقام مسئول اضافه کرد: امسال با برنامه‌ریزی که در شورای سیاست‌گذاری مرکز شکل گرفت، هشت عنوان برنامه نوروزی در جدول برنامه در نظر گرفته‌ایم و همچنین بهترین فیلم‌های تولید سال 2017 در نوروز 97 را تقدیم بینندگان خواهیم کرد. 
سید تقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز فارس امروز در مراسم آغاز برنامه تلویزیونی طنز «شکرخند» گفت: این برنامه در استان‌های دیگر هم مورد استقبال قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه این برنامه در فضای جدیدتر از لحاظ کیفی برنامه با کیفیت بهتر در دور جدید آغاز به کار کرده است، یادآور شد: عوامل قوی در پشت صحنه این برنامه فعال هستند. رئیس رسانه ملی در فارس با ابراز امیدواری بر اینکه این برنامه در شبکه‌های مختلف در ایام نوروز 97 روی آنتن می‌رود اظهار داشت: کودکان و نوجوانانی که در این برنامه به مشاعره می‌پردازند، سفیران استان فارس هستند. وی با اشاره به اینکه استان فارس همواره به شعر و ادب شناخته می‌شده است تأکید کرد: این برنامه ترکیبی تلویزیونی خواهان زیادی خواهد داشت و در دوره گذشته بخش‌هایی از این برنامه در فضای مجازی دست به دست می‌شد و استقبال زیاد مردمی را شاهد بودیم. وی با اشاره به اینکه یکی از کارکردهای رسانه تفریح و سرگرمی است، تأکید کرد: در این شرایط باید به این موضوع بسیار توجه کنیم و موضوع سرگرمی و تفریح باید در بخش کودک و نوجوانان بیشتر مدنظر قرار گیرد. 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با تأکید بر اینکه این برنامه تحفه‌ای از دیار فارس برای سراسر کشور است یادآور شد: اطمینان دارم این برنامه بسیار خوب خواهد شد و مشتریان زیادی خواهد داشت. وی با یادآوری این مطلب که برنامه‌های خوبی برای سال تحویل تا پایان تعطیلات در نظر گرفته شده است اظهار داشت: در سال 96، در خصوص پوشش برنامه تحویل و در بازه زمانی 25اسفند تا 16فروردین تعطیلات، 2مقام اول به دست آورد و از این رو باید همه باید تلاش کنیم پاسخی درخور داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی