[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

آیت‎الله مکارم‌شیرازی: نباید نوکر فضای تلگرام باشیم، روزنامه شیراز نوین

حوزه‌نیوز نوشت: آیت‎الله مکارم شیرازی گفتند: نباید نوکر فضای تلگرام باشیم، بلکه باید این فضا را در دست بگیریم و فضای درست و سالمی‌ برای جوانان درست کنیم تا بیش‌از این به بردگی کشانیده نشوند.
این مرجع تقلید در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون که در بیت معظم‌له در قم برگزار شد با بیان اینکه روحانیت از بسیج جدا نیست چون ماهیت و جنس آنها یکی است گفتند: به همین دلیل هردو باید با هم باشند، اگر جدا شوند تضعیف خواهند شد.
ایشان افزودند: مسئله دیگر ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین نهادهای مختلف حوزه، علما و بسیج و سپاه است، می‌توان با برنامه‌ریزی درست بر این هم‌افزایی و هماهنگی افزود. مسئله دیگر افزایش علم و فنون جدید است. اهل بیت(ع) علم زیادی داشتند. نیروهای فرهنگی بسیج و سپاه هم باید روزبه‌روز بر علم و توانایی خود بیفزایند. حوزه میراث ماندگار است و ظرفیت عظیمی ‌در آن است و باید قدر این ظرفیت عظیم را دانست، همه نهادها باید با حوزه در ارتباط باشند و از میراث ماندگار و چشمه‌جوشان آن استفاده کنند.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشتند: باید توانمندی حوزه و بسیج را افزایش داد، الآن گرفتار فضای مجازی هستیم و این فضا بلای جان خانوادها شده است. دشمن از طریق فضای مجازی می‌خواهد جامعه اسلامی‌ را به بردگی بکشد و کسی که وارد این فضا می‌شود، اختیاری از خود ندارد؛ باید این فضا را از دشمن گرفت و اجازه نداد دشمن جامعه اسلامی ‌را به بردگی بکشاند. بعضی به استفاده از فضای مجازی اصرار دارند و این مشکلات اخیر نشان‌دهنده همین واقعیت است، اما سپاه و بسیج برای گرفتن این فرصت از دشمن، باید نقش آفرینی کنند. آیت‌الله مکارم شیرازی گفتند: نباید نوکر فضای تلگرام باشیم، بلکه باید این فضا را در دست بگیریم و فضای درست و سالمی‌برای جوانان درست کنیم تا بیش از این جامعه به بردگی کشانیده نشود. موضوع بعدی آشنایی نسل‌های 5 و 6‌انقلاب است باید این نسل‌ها را با مبانی دینی و آرمان‌های انقلاب و امام راحل آشنا کنیم این برنامه‌ریزی می‌خواهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی