[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

معاون جدید تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس منصوب شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مسئله سلامت یکی از محوری‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای دانش‌آموزان و فرهنگیان است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمیدرضا آذری در آیین تکریم و معارفه معاونان قدیم و جدید معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: مسئله سلامت یکی‌از محوری‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای دانش‌آموزان و فرهنگیان است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:  متأسفانه در جامعه ما موضوع تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی جایگاه مناسب خود را پیدا نکرده و در امر سلامت، پیشگیری و بالا بردن آگاهی‌های عمومی مردم در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستیم.
وی معاونت تربیت بدنی و سلامت را  یکی از مهم‌ترین معاونت‌های آموزش و پرورش دانست و گفت: استان فارس از نظر سرانه فضای ورزشی برای دانش‌آموزان از  جایگاه مناسبی در سطح کشور برخوردار نیست و این درحالی است که فارس در گذشته در همه شاخص‌ها، یکی‌از استان‌های  برتر کشور بود و باید تلاش کنیم تا با رفع کاستی‌ها، جایگاه گذشته خود را بازیابیم.
آذری همچنین گفت: طی سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی در حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس انجام شده که نتیجه آن بهبود فعالیت‌های ورزشی  و حوزه سلامت  و ارتقا جایگاه فارس به‌عنوان یکی از استان‌های خوب کشور بوده.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس، موفقیت‌های دانش‌آموزان دختر و پسر فارس را در فعالیت‌های تربیت بدنی و سلامت در سطح  استان و کشور را حاصل تلاش، پشتکار، نظم و عشق و انگیزه همکاران شاغل در این حوزه دانست و گفت: هموراه تلاش ما این بوده تا با انتخاب افراد شایسته برای پست‌های مختلف، امانت را به اهل آن بسپاریم و ملاک انتخاب افراد، شایستگی اخلاقی و علمی بوده است.
مدیرکل دفتر تربیت ‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش نیز ضمن تشریح فعالیت‌های حوزه کاری خود در دوران تصدی پست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: چشم‌اندازهای تعیین‌شده در این معاونت، براساس سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت و تحت عنوان مکتب عام بوده است. محمد جعفری محور فعالیت‌های معاونت تربیت بدنی و سلامت را براساس برنامه‌محوری، اخلاق‌محوری، کیفیت‌محوری، علمی و تخصصی‌محوری، فراگیرمحوری، مشارکت‌محوری و تعمیم همه فعالیت‌ها میان فراگیران عنوان کرد.
وی انجام کار گروهی را یکی از مهم‌ترین  اقدامات  انجام‌شده برای دستیابی به این اهداف مورد نظر عنوان کرد و گفت: تصمیم‌گیری‌ها در حزوه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش همواره براساس خِرَد جمعی و بدور از شتاب‌زدگی انجام شده و تلاش کرده‌ایم تا با همدلی و همراهی، نظم و وقت‌شناسی را سرلوحه کار خود کنیم.
معاون سابق تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس، لازمه موفقیت را اتحاد و همدلی عنوان کرد و گفت: عدالت و مشارکت بخشی، از اصول دیگر فعالیت‌های همکاران در این حوزه بوده و سعی کردیم تا با تعامل و همکاری سازنده با سایر نهادها در سطح استان و کشور، برنامه‌های خود را پیش بریم. جعفری استفاده از تکنولوژی و فناوری روز را در همه فعالیت‌های تربیت بدنی اصل دانست و گفت: از مهمترین اقدامات این حوزه، جلوگیری از اجرای طرح‌های موازی و بی‌اثر در حوزه تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی بوده است.
مدیرکل دفتر تربیت‌ بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش ما این بوده است تا نگرش مدیران، خانواده‌ها و جامعه را به سمت ورزش، سلامت و تربیت بدنی تغییر دهیم و این فعالیت‌ها را از حاشیه خارج کنیم. معاون جدید تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس در ادامه این جلسه گفت: تلاش من این است تا براساس بسترهای موجود و با بهره‌گیری از تجربیات افراد توانمند در این حوزه، به پیشبرد اهداف معاونت تربیت بدنی و سلامت کمک کنم.
احمدعلی قهرمانی با تأکیدبر کار گروهی گفت: توانمندی علمی و تخصص لازم نیروهای شاغل در این حوزه وجود دارد و برای موفقیت بیشتر تأکیدبر تداوم کار گروهی است.
وی کم‌تحرّکی، استرس، عادات بد زندگی و... را از مهم‌ترین عوامل بروز مشکلات جسمی و روحی در جامعه دانست و گفت: هم‌اکنون 30درصد جمعیت کشور را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند که تربیت بخش عمده‌ای از این افراد برعهده آموزش و پرورش است و اساسی‌ترین کار برای مقابله با این مشکل، تلاش برای تغییر نگرش افراد جامعه به سمت ورزش و فعالیت‌های تربیت بدنی است.
قهرمانی با تأکیدبر اهمیت پیشگیری گفت: همه ما وظیفه داریم تا در زمینه گسترش ورزش به‌عنوان عاملی مهم برای پیشگیری تلاش کنیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس ایجاد نشاط و شادابی در مدراس را با تأکید بر گسترش ورزش میان دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های خود در این حوزه دانست و گفت: مهم‌ترین مشکل حوزه کاری ما با توجه‌به افزوده شدن ساعات تدریس درس تربیت بدنی، کمبود نیروی انسانی است که امید است با همکاری مدیرکل و سایر همکاران بتوانیم نسبت به رفع آن اقدام کنیم.
در این مراسم ضمن تقدیر از محمد جعفری به‌عنوان معاون سابق معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس، احمدعلی قهرمانی  به‌عنوان معاون جدید این معاونت منصوب شد.
گفتنی است جعفری هم‌اکنون به‌عنوان مدیرکل دفتر تربیت ‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت است و قهرمانی نیز پیش‌تر سرپرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس را برعهده داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی