[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

آغاز طرح پیش‌فروش بلیت‌های مسافرتی نوروز ۹۶ از نیمه اسفند در فارس، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس از آغاز طرح فروش اینترنتی بلیت‌های اتوبوس بین‌شهری برای نوروز 96 از نیمه اسفندماه در این استان خبر داد.
علی‌رضا سیاهپور دوشنبه 25 بهمن در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی استان فارس، گفت: پیش‌بینی می‌شود طرح فروش اینترنتی بلیت برای سفرهای نوروز 96 از نیمه اول اسفند و خرید حضوری از بیستم اسفند، آغاز شود.
سیاهپور گفت: با توجه به محوریت بحث گردشگری استان تمهیدات ویژه‌ای از سوی شرکت‌های مسافری فارس برای پیش فروش بلیت ناوگان در این ایام اتخاذ شده است و امیدواریم مردم عزیز با استفاده از شرایط و ظرفیت‌های نرم افزاری موجود، به صورت اینترنتی بلیت‌های مورد نظر خود را تهیه كنند.
وی ظرفیت اختصاص یافته پیش فروش اینترنتی را 40درصد ظرفیت کل ناوگان استان فارس اعلام و اضافه كرد: در هر شرایطی برای آن دسته از مسافرانی که تمایل به شیوه خرید حضوری بلیت دارند، تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
سیاهپور گفت: ناوگان تحت پوشش شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان فارس ظرفیت و توانمندی آن را دارد که با حفظ اصول تعریف شده صیانت از حقوق شهروندی با رویکرد جدی توجه به حقوق مسافران و گسترش کیفیت خدمات، بیش از یک میلیون مسافر را در ایام نوروز در محورهای دورن و برون‌استانی جابه‌جا كنند.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس گفت: در حال حاضر بیش از 5 هزار و 500 دستگاه انواع وسایل نقلیه عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه‌ای تحت پوشش 120 شرکت مسافربری در فارس فعال است.
او با بیان اینكه هفت هزار راننده حرفه‌ای در حوزه حمل و نقل مسافر و در شركت‌های مختلف دارای پروانه مشغول فعالیت هستند، گفت: فارس از ظرفیت خوبی در حمل و نقل مسافر برخوردار است.
سیاهپور همچنین گفت: به‌زودی شیوه نامه اجرایی خدمات حمل و نقل مسافر و راهداری نوروزی 96 با هدف ارتقاء سطح خدمات مطلوب به مسافران و افزایش ضریب ایمنی تردد در جاده‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اجرایی می‌شود.
سیاهپور از فعال شدن كمیته خدمات حمل و نقل مسافر برای نوروز 96 از ماه گذشته در فارس خبر داد و گفت: شهروندان استان فارس هیچ دغدغه‌ای برای تهیه بلیت‌های مسافرت در ایام نوروز نداشته باشند؛ اما حتماً نسبت به برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیق مسافرت خود، با حساسیت عمل كنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی