[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

درآمد ‌هزینه‌های شهرداری زیر ذره‌بین شورا، روزنامه شیراز نوین

رئيس كميسيون اقتصاد و سرمايه‌گذاری شورای شیراز گفت: در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری، شورای شهر برای سال۹۷ شهرداری به معنی واقعی ریل‌گذاری کرده است.
سينا بنی‌زمانی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه از حیث اقتصاد شهرداری، لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۷ این توفیق را دارد که نسبت به لایحه‌ی بودجه‌ی ۹۶، به نسبت ۴۰درصد از استقراضات شهرداری بکاهد، به تشریح چشم‌انداز اقتصادی این شورا در سال 97 پرداخت.
وی با تصریح اینکه تلاش شورا و شهرداری برای سال ۹۷ این است که تا حد ممکن درآمد پایدار شهرداری را افزایش دهد و از هزینه‌های جاری بکاهد افزود: بدین منظور، شورا تکلیف کرده است که هر یک از سازمان و مناطق شهرداری به صورت ماهانه، گزارش عملکرد درآمدی و هزینه‌ای خود را ارائه کنند.
رئيس كميسيون اقتصاد و سرمايه‌گذاری شورای شهر شيراز ادامه داد: همچنین، شهرداری در سال ۹۷ می‌بایست ترازنامه برای کل شهرداری و به صورت مجزا هریک از سازمان‌ها و مناطق تهیه کند؛ چنانچه این تصمیمات اجرايی شود، قطعاً بستر مناسبی برای مدیریت تحولات در حوزه‌ی بودجه ایجاد خواهد شد. بنی‌زمانی خاطرنشان كرد: تکلیف بودجه‌ی سالیان گذشته‌ی شهرداری در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری، به رقمی محدود می‌شد که شهرداری مکلف بوده است تا سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی را محقق سازد؛ كه در این تکالیف، جهت‌گیری و سیاست‌گذاری وجود نداشته است. این ارقام نیز عمدتاً محقق نمی‌شده است كه در تکلیف بودجه‌ی 97 با دو اميتاز اميد به بهبود اين مهم وجود دارد.
وی يادآور شد:‌ در بودجه سال آينده ابتدا موانع سرمایه‌گذاری احصا و راه حل‌ها نیز بیان شده‌اند؛ از طرفی محورهای سرمایه‌گذاری که شهرداری مکلف است در سال ۹۷ آن‌ها را محقق کند، ارائه شده‌اند.
اين عضو  شورای اسلامی شهر شيراز با بيان اينكه این محورها قبلاً امکان‌سنجی شده‌اند، اظهار كرد: معتقدیم تحقق آن‌ها امکان‌پذیر است كه البته شورا به صورت مستمر بر اجرای این تکالیف نظارت خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی