[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

اسکان موقت کارتن‌خواب‌های شیراز در بارش‌ها ، روزنامه شیراز نوین

مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، از اسکان موقت افراد کارتن‌خواب در سالن‌های ورزشی شهرداری خبر داد. خلیل رحمتی اظهار داشت: پیرو اعلام بارندگی و خطر وقوع سیل و برودت هوا از طرف سازمان هواشناسی کشور برای شهر شیراز با کمک سازمان‌های مردم نهاد نسبت به جمع آوری و ساماندهی افراد کارتن خواب و بی‌سرپناه از معابر و رودخانه خشک به صورت ویژه و شبانه روزی اقدام کردیم. وی افزود: به همین منظور شهرداری شیراز 5 سالن ورزشی را برای اسکان این افراد نیازمند و بی سرپناه با ارائه خدمات رفاهی از قبیل پتو و خوراک گرم در نظر گرفته است.
مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز ادامه داد: افراد مذکور پس از جمع آوری به این مکان‌ها منتقل و پس از دریافت خدمات اولیه توسط کارشناسان این اداره، ساماندهی تخصصی شده و به آغوش خانواده باز می‌گردند.
رحمتی با اشاره به اینکه این اداره مدتی است که به مبحث ساماندهی کارتن‌خواب‌ها نگاه ویژه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز برای ارائه خدمات شهری و کمک به شهروندان کمر همت را با اجرای اینگونه طرح‌ها بسته است. وی با بیان اینکه این گونه اقدامات به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر حرکتی مردمی و دولتی است، اظهار داشت: در صورتی که حضور و کمک‌های مردم نباشد این طرح‌ها بی نتیجه خواهد ماند. مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی افزود: هدف از جمع‌آوری این افراد ساماندهی ویژه آنها است که در معرض آسیب بیشتری قرار نگیرند و مشکلات آنها آسیب‌شناسی شود. رحمتی کاهش آسیب‌های اجتماعی این قشر نیازمند جامعه را نگرش فراگیر دولت و حمایت همه جانبه سازمان‌های ذیربط دانست و گفت: بر اساس قوانین، این اداره و شهرداری شیراز موظف است این افراد را از سطح شهر جمع آوری کند؛ اما دستگاه‌های دیگری هم باید سهم خود را ادا کرده و با توجه به آمار بالای بیماری‌های عفونی و پرخطر چون ایدز و هپاتیت در اینگونه افراد پیشنهاد می‌شود. وی با اشاره به احداث مرکز نگهداری و درمانی احیا در دهکده سلامی توسط شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه بعضی از دستگاه‌ها با تمام قوا پای کار نیستند انتظار است که به صورت کامل برای ساماندهی اینگونه افراد وارد این عرصه شوند تا کاهش این آسیب اجتماعی نتیجه‌بخش باشد. مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی افزود: از شهروندان محترم شیراز درخواست می‌کنیم در صورت مشاهده اینگونه افراد با تلفن 137 تماس بگیرند و در این امر مشارکت کنند. رحمتی ادامه داد: همچنین شهرداری شیراز برای اسکان افراد نیازمند غیرمعتاد که به ویژه مهمان سومین حرم اهل بیت (ع) هستند و در اطراف حرمین شریفین و بیمارستان‌ها اسکان دارند، در مددسرای مهربانی در بلوار مدرس، نرسیده به پل غدیر اقدام می‌کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی