[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

ربیعی استیضاح نشد‌، آخوندی عذرخواهی کرد، روزنامه شیراز نوین

مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز سه‌شنبه؛ بیست‌و‌دوم‌اسفند برای استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنا، اولین دستور کار جلسه علنی دیروز(سه‌شنبه) مجلس بررسی طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نوبت صبح بود که نمایندگان با ۱۲۶‌رأی موافق، ۱۲۴‌رأی مخالف، ۲‌رأی ممتنع و ۱ رأی باطله از مجموع ۲۵۳ رأی ماخوذه با طرح استیضاح علی ربیعی مخالفت کردند.
در جلسه ظهر دیروز فراکسیون امید، موضوع استیضاح آقای آخوندی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً جمع‌بندی اعضا این شد که فراکسیون امید با استیضاح آقای آخوندی مخالفت کند. فراکسیون امید در جلسه صبح دیروز نیز با استیضاح ربیعی مخالفت کرده بود.
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی هم گفت که این فراکسیون چگونگی رأی به استیضاح وزیر راه را به عهده اعضا گذاشته است.
هم‌چنین سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در توضیح جلسه دیروز ظهر این فراکسیون برای بررسی استیضاح وزیر راه گفت: اکثریت نمایندگان این فراکسیون موافق استیضاح آقای آخوندی هستند.
به گزارش ایسنا، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جلسه دیروز بعدازظهر (سه‌شنبه) و در دفاع از عملکرد خود در مقابل استیضاح گفت که به عنوان بالاترین مسئول این وزارتخانه برای هرنوع رنجی که برای مردم پیش‌آمده از آنها پوزش می‌خواهد.
وی گفت: حوادث اخیر نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده، زیرا عزیزتر از جان مردم و حفط ایمنی، رفاه وآسایش آنها هیچ‌چیز دیگری نیست. من نمی‌خواهم توجیه کنم، اما قبل از هر چیزی به عنوان بالاترین مسئول وزارت راه و شهرسازی از هر نوع رنجی که برای مردم پیش آمده اعم از اینکه قصور و تقصیری متوجه ما بوده یا نه پوزش می‌خواهم؛ چراکه به هرحال کار هیچ دستگاه اجرایی بدون نقص نیست.
وزیر راه و شهرسازی در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت: من همواره از پرسش و پاسخ لذت می‌برم. واقعیت این است که مردم‌سالاری به همین معنا است که همواره امکان پرسشگری وجود داشته باشد و مسئولان خود را موظف بدانند به سؤالات نمایندگان و مردم پاسخ دهند. این موضوع باید موجب خرسندی باشد که چنین فضایی در کشور حاکم است. بنابراین من نه تنها گله‌ای از این موضوع ندارم بلکه خرسندم چنین اتفاقی رخ می‌دهد.
وی ادامه داد: استیضاح براساس سقوط هواپیما در منطقه دنا بوده و من وظیفه دارم خدمت خانواده جانباختگان تسلیت بگویم و از مردم عزیز از همه کاستی و کمبودها پوزش بخواهم.
وی با اشاره به هزینه کرد ۳۰‌میلیارد تومان در فرودگاه یاسوج یادآور شد: ما علاقه‌مند بودیم در دهه فجر برای افتتاح این فرودگاه به یاسوج برویم که شوربختانه این افتاق افتاد.
آخوندی اضافه کرد: آنچه بهبود شرایط را موجب می‌شود این است که نگاه فرآیندی به سوانح و حوادث داشته باشیم و اطلاعات را به شکل دقیق در اختیار مردم قرار دهیم. به هر حال حمل و نقل یک سیستم پیچیده و باز است و میلیون‌ها نفر در آن ایفای نقش می‌کنند. بنابراین وقتی ما از یک سانحه صحبت می‌کنیم نه از یک عامل بلکه از مجموعه عوامل صحبت می‌کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بارش اخیر برف در پایتخت که موجب بسته شدن راه‌ها شد گفت: ما در دمای منهای سه‌درجه در منطقه کرج ۳۳‌سانت برف داشیم. سؤال این است که آیا می‌شد جاده‌ها و فرودگاه‌ها را در این شرایط عملیاتی نگه داشت؟ در دو ماه گذشته آمار کشورهای مخلتف را ملاحظه کردید. ۲۵‌حادثه در این دو ماه در کشور‌های دیگر رخ داده است و آمریکا، اروپا، ژاپن، چین و کشورهای پیشرفته با برف و سرمایی بسیاری کمتر از این دچار مشکلات حمل و نقل شدند.
وی افزود: در تاریخ 12/16 یعنی شش‌روز پیش ۴۷۰‌پرواز در فرودگاه جان اف کندی، ۵۰‌پرواز در فرودگاه لیبرسی نیویورک، ۴۷۵‌پرواز در فرودگاه گوادرو و در تاریخ 12/14 در انگلیس تمام قطارها و پروزاها لغو شد. در تاریخ 12/11 نیز در سوییس فرودگاه ژنو بسته شد. همچنین در تاریخ 12/11 فرودگاه دوبلین با مشکلاتی مواجه شد. البته قطعاً می‌شد از طریق آموزش و سرمایه‌گذاری کار بهتری در این زمینه انجام داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی