[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

برگزاری مراسم سالگرد شهادت حضرت شاهچراغ(ع) درشیراز، روزنامه شیراز نوین

مراسم سالگرد شهادت حضرت احمدبن موسی، شاهچراغ(ع) امروز، ۹ بهمن‌ماه با حال و هوای متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته در حال برگزاری است.
صبح امروز، ۹ دی‌ماه مصادف با ۱۷ رجب‌المُرجب ابتدا مراسم غبارروبی با حضور تولیت آستان مقدس احمدی(ع)، برخی مسئولان استانی و مردم شیراز به انجام رسید و پس از آن نیز مرثیه‌خوانی و سخنرانی در وصف آن حضرت برگزار شد.
پس از اذان و اقامه نماز، مراسم مرثیه‌خوانی دیگری نیز برگزار شد. همچنین از ساعت ۳ بعد از ظهر، حرکت خودرویی از مسجد امام حسن(ع) محله کُشن، با ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و با همراهی خودروهای شخصی به سمت میدان شاهزاده قاسم(ع) آغاز شد و مسیر این میدان تا حرم مطهر نیز به صورت پیاده توسط زائرین و عزاداران حضرت شاهچراغ(ع) انجام می‌شود.
به گزارش ایسنا،‌ معاونت فرهنگی، اجتماعی حرم شاهچراغ(ع) فلسفه انجام این راهپیمایی را براساس روایت‌ شهادت آن حضرت عنوان کرد و گفت: طبق روایات، حضرت احمدبن موسی(ع) در زمان ورود به شیراز، از حوالی نقطه شروع راهپیمایی وارد جنگ می‌شود و در نهایت در محل حرم مطهر، به شهادت می‌رسند. به گفته حجت‌الله طلایی، یک موکب سیار یادواره ۱۵ هزار شهید استان فارس با همراهی فرماندهی سپاه لشکر ۱۹ فجر و نیروهای این لشکر نیز در این راهپیمایی حضور دارند. پس از اقامه نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی(ره)، مراسم سخنرانی حجت‌الاسلام ناصر رفیعی و مرثیه‌سرایی توسط میثم مطیعی برگزار خواهد شد. حضرت سید امیر احمد (ع) ملقب به حضرت شاهچراغ(ع)، فرزند بزرگوار امام موسی کاظم(ع) است که در میان فرزندان امام موسی کاظم(ع) به کرم، شجاعت و عبادت معروف بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی