[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

ساخت مسکن برای خانواده دارای ۲معلول عملیاتی شده است ، روزنامه شیراز نوین

نشست بررسی عملکرد بودجه بنیاد مسکن استهبان با حضور نصیری و هاشمی، معاونان عمران روستایی و بازسازی بنیاد مسکن فارس در شهرستان استهبان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، نصیری دراین نشست با برشمردن قابلیت‌های توسعه و محرومیت‌زدایی بیان داشت: مقاوم‌سازی و بهسازی مناطق فرسوده از رسالت‌های بنیاد مسکن است که با ارائه تسهیلات بانکی دنبال می‌شود و گامی در جهت محرومیت‌زدایی بشمار می‌آید.
نصیری همچنین با اشاره به فعالیت‌های بنیاد مسکن برای صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی گفت: مقاوم‌سازی‌ها و بازسازی‌ها و همچنین روند صدور اسناد مالکیت همه در راستای اقتصاد مقاومتی و با تأکیدبر اقتصاد مقاومتی در بنیاد مسکن دنبال می‌شود، صدور اسناد مالکیت در روستاها و شهرهای زیر 25هزار نفر جمعیت از جمله مواردی است که وابستگی شدید به مشارکت مردم دارد، با این رویکرد بنیاد مسکن وارد مقوله اقتصاد مقاومتی شده است و آن را دنبال می‌کند.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس افزود: مردم در ارائه اسناد مالکیت شهری و روستایی محور فعالیت‌ها هستند و باید در سال جاری با جلب مشارکت آحاد مردم برای شمار بیشتری از املاک شهری و روستایی اسناد مالکیت صادر شود.
نصیری توجه بنیاد مسکن به تأمین سرپناه برای خانوارهای دارای دو عضو معلول دراستان فارس را از دیگر رویکردهای بنیاد دانست  و گفت: طرح احداث سرپناه و مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول با همکاری بهزیستی استان فارس و در قالب تفاهم‌نامه‌ای با دستگاه‌های مسئول عملیاتی شده است.
معاون بنیاد  مسکن استان فارس با بیان اینکه براساس این تفاهم‌نامه برای 725خانواده زمین و تسهیلات و برای 304خانواده تسهیلات احداث مسکن تأمین می‌شود افزود: در این تفاهم‌نامه مقرر شده در نقاط شهری از 150میلیون ریال کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان و 100میلیون ریال کمک بلاعوض بهزیستی استفاده شود و با تأمین زمین مناسب از سوی سازمان زمین و مسکن و با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و خیران این واحدهای مسکونی احداث شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی