[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

اپلیکیشن کتابخانه‌های عمومی استان فارس تولید شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: اپلیکیشن کتابخانه‌های عمومی استان فارس به‌منظور آشنایی کاربران با کتابخانه‌های عمومی
 فارس و مشخصات و خدمات آن‌ها طراحی و اجرا شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، سعیده ابراهیمی ضمن اعلام این خبر گفت: این اپلیکیشن به‌منظور آشنایی کاربران با مشخصات و خدمات کتابخانه‌های عمومی و تسهیل در دستیابی به اطلاعات کتابخانه‌های عمومی برای نصب بر روی تلفن‌همراه یا تبلت ساخته شده است. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به اینکه هدف از طراحی این نرم افزار دستیابی آسان‌تر و سریع‌تر کاربران به اطلاعات کتابخانه‌های عمومی استان بوده است، بیان کرد: در این نرم‌افزار اطلاعاتی همچون نشانی و شماره تماس تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس، ساعت ارائه خدمات کتابخانه‌ها به آقایان و خانم‌ها، بخش‌های مختلف هر کتابخانه و شرایط عضویت ارائه می‌شود.
ابراهیمی جست‌و‌جوی آسان در منابع تمامی کتابخانه‌های عمومی استان را از مهم‌ترین امکانات این نرم‌افزار دانست و گفت: علاقه‌مندان به کتاب با نصب این اپلیکیشن در تلفن‌همراه خود، به‌راحتی می‌توانند کتاب‌های مدنظر را در کتابخانه‌های عمومی جست‌و‌جو کنند. به گفته وی برای این منظور کاربران باید به بخش «جست‌وجوی کتاب» در اپلیکشن مراجعه کرده و کتاب مدنظر خود را جست‌و‌جو کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس همچنین ارائه اطلاعات درباره تاریخچه کتابخانه‌های عمومی فارس را از دیگر کاربردهای این نرم‌افزار توصیف کرد و گفت: تعیین کتابخانه‌های عمومی ویژه پژوهشگران و یافتن نزدیک‌ترین کتابخانه به محل سکونت از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن است.
ابراهیمی در پایان با تصریح اینکه این نرم‌افزار در حال حاضر برای سیستم‌عامل ‌اندروید طراحی شده است نوید داد که به زودی نسخه قابل استفاده بر روی سیستم عامل‌های «ios» نیز طراحی شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
وی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند
 اپلیکیشن کتابخانه‌های عمومی استان فارس را
از تارنمای اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس یا اپلیکیشن «بازار» به نشانی 
«https://cafebazaar.ir/app/p.lib.ir/?l=fa» بر روی گوشی‌همراه یا تبلت خود بارگذاری کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی