[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

چهارشنبه سوری محصور در محلات ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

دکتر القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان فارس در جمع خبرنگاران گفت: مراسم چهارشنبه آخر سال رسمیت ندارد و از مبنای قانونی برخوردار نیست به همین منظور به افراد متخلف اجازه نخواهیم داد که این مراسم به تخریب وفعالیت علیه نظام تبدیل شود. وی تأکید کرد: افرادی كه می‌خواهند در امكان تاریخی مانند پاسارگاد تجمع كنند و یا مراسمی برگزار كنند برخورد قاطع و جدی خواهیم كرد، چرا كه این اقدام قانونی نیست و اگر هدف شادی در این شب است هر كسی می‌تواند به امر شادی در محله و خیابان خود بپردازد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در توضیح خود مبنی بر عدم اطلاع‌رسانی پرونده برخی ازمدیران متخلفی که توسط دادگستری استان بازداشت وخبر آن از طریق رسانه‌های  انتشار یافت، گفت: در برخورد با افراد متخلف هیچگونه اغماضی وجود ندارد این در حالی است که برخی از آنان بازداشت وپرونده برخی از دیگر از آنها از طریق دادگستری تهران در حال پیگری  است.
به گزارش شیرازنوین، علی القاصی مهر در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی برعدم اطلاع‌رسانی اخبار دستگیری برخی از مدیران متخلف فارس اظهار داشت: از آنجایی که برخی از مدیران به محکومیت حبس و مجازات دستگیر شدند آنچه در صلاحیت حوزه دادگستری فارس بوده اطلاع‌رسانی شده ومابقی از طریق دستگاه قضایی کشوری در حال رسیدگی است.
این مقام قضایی استان در ادامه سخنان خود به موضوع برخورد با متخلفان نظم و امنیت در چهارشنبه آخر سال اشاره داشت وگفت: با توجه به اینکه برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال رسمیت ندارد از مبنای قانونی برخوردار نیست به همین منظور به افراد متخلف اجازه نخواهیم داد که این مراسم به تخریب وفعالیت علیه نظام تبدیل شود.
القاصی مهر با اشاره به اینکه در سال گذشته در این خصوص 71 نفر در این رابطه دستگیر که 42نفر از این افراد به دلیل محکومیت پرونده آنان به دستگاه قضایی ارجاع و بازداشت شدند، افزود: رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: با افرادی که از احساسات مردم در پیگیری حقوق صنفی سوء استفاده می‌کنند و نظم و امنیت را برهم می‌زنند با سرعت و قاطعیت در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.
رئیس کل دادگستری فارس اضافه کرد:‌ شعب ویژه رسیدگی به جرائم برهم زنندگان نظم و امنیت اختصاص یافته و پرونده این افراد بدون هیچ اغماض رسیدگی خواهد شد چرا که اغماض به این افراد زمینه تجری بیشتر اخلال گران نظم و امنیت می‌شود و افراد دستگیر شده تا پایان تعطیلات فروردین ماه در بازداشت حبس خواهند بود.
وی اضافه کرد: این نظام با حضور و پشتوانه مردم شکل گرفته است و بی‌شک هیچ کس دلسوزتر از مردم برای حفظ و صیانت از دستاوردهای نظام نیست و نباید خلاء‌های  ایجاد شده به واسطه مشکلات اقتصادی باعث جدایی مردم از نظام شود.
رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید براینکه موضوعی به نام تجمع و برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال در اماكن تاریخی نداریم، افزود: اعلام می‌كنیم كه افرادی كه می‌خواهند درامكان تاریخی مانند پاسارگاد تجمع كنند و یا مراسمی برگزار كنند برخورد قاطع و جدی خواهیم كرد، چرا كه این اقدام قانونی نیست و اگر هدف شادی در این شب است هر كسی می‌تواند به امر شادی در محله و خیابان خود بپردازد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی