[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

انتقام به سبک جدید ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: نمایندگان شیراز در لیگ دسته اول فوتبال ایران، بعد‌از‌ظهر امروز در دو دیدار حساس و تعیین‌کننده به‌مصاف رقبای خود خواهند رفت. در هفته بیست و هفتم رقابت‌ها تیم برق جدید فارس در شیراز میزبان نساجی مازندران است و فجرسپاسی در تهران به مصاف راه‌آهن می‌رود.
بر خلاف فجرسپاسی و نساجی که از انگیزه‌های بسیار زیادی برخوردارند و از هیچ تلاشی برای صعود به لیگ برتر دریغ نخواهند کرد، برق جدید و راه‌آهن انگیزه چندانی در ادامه رقابت‌ها نخواهند داشت و بیشتر برای اعاده حیثیت به میدان می‌روند.
برق جدید که در نیم‌فصل اول بدون‌شک یکی از بهترین تیم‌های فوتبال ایران و یکی از تماشایی‌ترین تیم‌های فوتبال شیراز در دو دهه اخیر بود، حالا به تیمی‌ کم‌آزار تبدیل شده که نه ادعایی برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول دارد و نه خطر سقوط تهدیدش می‌کند! مگر اینکه در چند هفته آینده اتفاقات خیلی خاصی به نفع یا ضرر این تیم رخ دهد! راه آهن هم که پس از 24هفته ناکامی، در دو هفته اخیر دو پیروزی به‌دست آورده، آن‌قدر در مسابقات امسال امتیاز از دست داده که نمی‌توان شانسی برای بقایش قائل بود! 
اما کم انگیزگی این دو تیم نمی‌تواند تماماً به سود دو تیم بالای جدولی فجرسپاسی و نساجی باشد. برق جدید و راه‌آهن با فراغ‌بال بازی خواهند کرد و همین می‌تواند رقبایشان را دچار دردسر کند.
امروز از ساعت 14:45‌دقیقه، در ورزشگاه شهید دستغیب شیراز، نارنجی‌پوشان به مصاف نساجی مازندارن می‌روند. دیداری که از جهاتی یک دیدار انتقامی ‌برای هواداران برق جدید محسوب می‌شود. کسانی که مدیران باشگاه شمالی را از عوامل افول تیم محبوبشان در نیم‌فصل دوم می‌دانند. بازی رفت این دو تیم روز چهارم‌آبان‌ماه برگزار شد و هر کدام از دو تیم با به ثمر رساندن یک گل مشکوک، به یک امتیاز دست یافتند. آن روزها هر دو تیم مدعی جدی صعود بودند. اما در نیم‌فصل دوم هر دوی آنها با افت فاحشی مواجه شدند. این افت برای برق جدید که به شکل بی‌سابقه‌ای ستاره‌هایش را از دست داده بود، طبیعی به نظر می‌رسید. اما برای تیمی‌ مانند نساجی قابل هضم نبود. همین امر هم باعث شد که داوود مهابادی بیش از 7‌هفته در قائمشهر دوام نیاورد و از کار برکنار شود. کسی که بدون شک بهترین مربی نیم‌فصل نخست لیگ یک بود!
البته برق جدید هم مانند نساجی در مسابقات این فصل تا کنون سه نفر را روی نیمکت خود نشانده. آخرین مربیان دو‌تیم برق جدید و نساجی که امروز رودر‌روی یکدیگر قرار می‌گیرند، جزو بهترین بازیکنان 20‌سال اخیر فوتبال ایران محسوب می‌شوند. رحمان رضایی و جواد نکونام در آغاز راه مربیگری خود قرار دارند و در وضعیتی نسبتاً مشابه اما با تفاوت‌هایی خاص روی نیمکت این دو تیم نشسته‌اند. در این بین، این جواد نکونام است که فشار بیشتری را تحمل می‌کند. توقع هواداران از او، فقط رساندن نساجی به لیگ برتر است در‌حالی که در شیراز کمتر کسی را می‌توان یافت که از رحمان رضایی چنین انتظاری داشته باشد!
امروز سعید خردمند هم پس از حدود دو‌ماه به شیراز باز می‌گردد تا دوباره در شهر خودش به میدان می‌رود. آخرین‌باری که او روی زمین دستغیب به میدان رفته بود، با زدن یک گل استثنایی به خونه‌به‌خونه بابل، نام خود را به عنوان بهترین بازیکن نیم‌فصل اول تیمش بر سر زبان‌ها انداخت. او هنوز هم مؤثرترین بازیکن فصل جاری برق جدید به شمار می‌رود. او در نیم‌فصل نخست 5‌بار برای برق جدید گلزنی کرده بود و روی 5‌گل دیگر تیمش هم نقش داشت. اما در لباس نساجی در 9‌هفته گذشته تنها یک‌بار موفق به گلزنی شده است. تماشای عملکرد او در بازی امروز، یکی از نکات جذاب این دیدار به شمار می‌رود. ایمان شوریابی و مجید بهروزی دو تن از دیگر بازیکنان مؤثر برق جدید در نیم‌فصل نخست بودند که احتمالاً آنها هم امروز در ترکیب نساجی رو‌در‌روی تیم سابق خود قرار خواهند گرفت.
برق جدید هفته گذشته با نتیجه سه‌بریک مغلوب بادران شد و نساجی در زمین خود برابر مس کرمان به پیروزی یک بر صفر دست یافت. نارنجی‌پوشان با ۳۶‌امتیاز دهم هستند و نساجی با ۴۴‌امتیاز تیم پنجم جدول هستند. سه امتیاز برق جدید در این مسابقه به دیگر تیم شهر کمک شایانی خواهد کرد.
اما مسابقه مهم‌تر امروز برای شیرازی‌ها،‌ در تهران برگزار می‌شود. تیم آماده فجرسپاسی میهمان راه‌آهن ته‌جدولی است که تمام پیروزی‌های خود را در دو هفته اخیر به دست آورده و حریف آسانی برای فجری‌ها به نظر نمی‌رسد.
دیدار رفت این دو تیم در شیراز با تک گل شاهین مجیدی به سود فجر به پایان رسید. هفته گذشته فجر در شیراز با نتیجه دو بر یک شهرداری ماهشهر را شکست داد و راه‌آهن در قم موفق به شکست ضعیفترین تیم نیم‌فصل دوم یعنی صبا شد. در صورتی که فجر در بازی امروز به پیروزی با اختلاف 3گل دست پیدا کند و بادران در ماهشهر شهرداری را شکست ندهند، فجری‌ها موقتاً و برای اولین بار در این فصل، به منطقه صعود وارد خواهند شد. خونه‌به‌خونه که پریروز(جمعه) به فینال جام‌حذفی رسید، روز چهارشنبه در زمین خود میزبان آلومینیوم اراک است.
علی‌اصغر کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد بازی امروز گفت: راه‌آهن تیم خوبی است که دو بازی اخیرش را هم برده است. بازی حساسی با این تیم داریم. این تیم نسبت به نیم‌فصل اول متحول شده است و مقابل ما انتحاری بازی خواهد کرد، زیرا چیزی برای از دست دادن ندارد.
وی افزود: این هفته تلاش کردیم که به بازیکنان گوشزد کنیم که بازی آسانی پیش‌رو نداریم و نباید حریف را دست‌کم بگیرند. ما با تمام توان برای پیروزی مقابل راه‌آهن به میدان خواهیم آمد.
سرمربی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی در مورد اینکه چقدر شانس صعود دارند گفت: به صعود خیلی امیدواریم، ما در حال حاضر در جمع مدعیان هستیم و این جایگاه را هم به‌راحتی به دست نیاورده‌ایم. برای اینکه مدعی شویم زحمت زیادی کشیده‌ایم. تیم ما از رتبه هفدهم به رده چهارم جدول رسیده است. بنابراین تا روز آخر برای رسیدن و صعود به لیگ برتر تلاش خواهیم کرد.
کلانتری در مورد شایعه دوپینگ در برخی تیم‌ها گفت: واقعاً نمی‌دانم چرا نام بازیکن دوپینگی و اسم این تیم اعلام نمی‌شود. آیا از کسی یا چیزی می‌ترسند که نام تیم و بازیکن دوپینگی را نمی‌گویند؟! اگر قرار است فوتبالمان پاک باشد، همه باید جوانمردانه بازی کنیم تا حق به حق‌دار برسد. بازیکن، مربی، مدیر، همه باید بازی جوانمردانه را رعایت کنیم. وقتی بازیکنی دوپینگ کرد و دوپینگش مسلم شد، چرا اسمش گفته نمی‌شود؟
وی با انتقاد از کنترل کم دوپینگ در لیگ یک گفت: می‌گویند چون مخارج تست دوپینگ زیاد است، زیاد آزمایش دوپینگ نمی‌گیریم، اگر قرار است فوتبال پاک داشته باشیم، باید از هزینه‌های دیگرمان کم کنیم تا این هزینه انجام شود. ۸‌هفته به پایان مسابقات باقی است، از سازمان لیگ هم که زحمت زیادی می‌کشد، خواهش می‌کنم در این هفته‌ها تلاشش را چند برابر کند و نظارت بیشتری بر مسابقات داشته باشد.
سرمربی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی افزود: متأسفانه حرف‌ها و شایعاتی از فصل گذشته لیگ یک شنیده‌ام که خیلی ناراحتم. نمی‌توانم آنها را بازگو کنم، زیرا در آن صورت باید مدام درگیر شوم. امیدوارم همه چیز جوانمردانه انجام شود.
کلانتری در مورد اشتباهات داوری اظهار داشت: من همواره از داوران حمایت کرده‌ام و زیاد هم در مورد داوری صحبت نمی‌کنم. فجر سپاسی همواره به دور از مسائل حواشی، تمام تمرکزش را بر روی فوتبال و مسائل فنی آن گذاشته است.
برنامه بازی‌های امروز:
برق جدید فارس‌-‌ نساجی قائمشهر
ورزشگاه شهید دستغیب شیراز‌‌- ساعت 14:45
گل گهر سیرجان‌- نفت مسجد سلیمان ورزشگاه امام علی(ع) سیرجان‌- ساعت ۱۴:۴۵
داوران: سید مهدی سید‌علی‌- حسن انتظاری‌- حمید سبحانی‌- سید احمد موسوی‌- ناظر داوری: سعید بطحایی
ملوان بندر انزلی‌- ایرانجوان بوشهر
ورزشگاه تختی انزلی‌- ساعت ۱۴:۴۵
داوران: سید علی میرغفاری‌- علی اکبر نوری‌- امیرمحمد عروجی‌زاده‌- کیوان علی‌محمدی
راه‌آهن تهران‌- فجر‌سپاسی شیراز‌
ورزشگاه اکباتان تهران‌- ساعت ۱۴:۴۵
داوران: ابوالفضل گرجی‌- امیر مبشر‌- حسین گلشنی‌- سعید باهنر‌- 
ناظر داوری: حسین خانبان
اکسین البرز‌- ماشین‌سازی تبریز
ورزشگاه انقلاب کرج‌- ساعت 14:45
ملوان بندر‌انزلی‌- ایران جوان بوشهر
ورزشگاه تختی انزلی‌- ساعت 14:45
مس کرمان‌- مس رفسنجان
ورزشگاه سلیمی‌کیای کرمان‌- ساعت 14:45
شهرداری تبریز‌- صبای قم
ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز‌- ساعت 14:45
شهرداری ماهشهر‌- بادران تهران
ورزشگاه شهدای ماهشهر‌- ساعت ۱۵:۱۵
داوران: محمد حسین زاهدی فر‌- جلیل شعرانی‌- حسین مرادی‌- داریوش احمدی‌- ناظر داوری: صفدر احمدی
چهارشنبه ۲۳ اسفند
خونه‌به‌خونه بابل‌- آلومینیوم اراک‌
ورزشگاه هفت تیر بابل‌- ساعت ۱۴:۴۵
داوران: سید رضا مهدوی‌- مهدی الوندی‌- مرتضی کاظمیان‌- جعفر ملکی پویا‌- ناظر داوری: رسول فروغی

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی