[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

عزیزی: گفتند سه‌ستاره شدی و با آبرویم بازی کردند، روزنامه شیراز نوین

نفر اول انتخابی تیم ملی کشتی‌فرنگی گفت: کسی که شیشه مصرف می‌کند، می‌تواند ۵‌سال نفر اول و دوم ایران باشد؟ به گزارش «ورزش سه»، تیم ملی کشتی‌فرنگی در حالی راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا شد و با عنوان پنجمی ‌به ایران بازگشت که در چند وزن با وجود برگزاری انتخابی ابهام‌هایی وجود داشت. 
یکی از اصلی‌ترین ابهام‌ها در وزن ۸۵‌کیلوگرم وجود داشت که سامان عزیزی به عنوان نفر اول انتخابی می‌بایست به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام می‌شد؛ اما این اتفاق رخ نداد. وقتی صدای اعتراض این کشتی‌گیر بلند شد، احد پازاج مدیر تیم ملی کشتی‌فرنگی اعلام کرد تست سلامت این کشتی‌گیر سه‌ستاره شده و او به همین دلیل به قرقیزستان اعزام نشده است.
حالا بعد از گذشت چند روز این کشتی‌گیر به این اتهام پاسخ داده است. 
سامان عزیزی درباره ماجرای سه‌ستاره شدن تست سلامت می‌گوید: «از وقتی در اردو هستیم، ۴‌بار تست سلامت و ۳بار تست دوپینگ گرفته شده و این یک‌بار آخر گفتند که تست من مشکل دارد. البته تست‌ها هم به این شکل بود که پزشک تیم ملی در اردو با یک لیوان یک بار مصرف حاضر می‌شد و از ما نمونه ادرار می‌گرفت؛ اما نمی‌دانیم آن لیوان‌ها را به کدام آزمایشگاه می‌برد. بعد از ۲‌هفته هم نتیجه را به ما اعلام می‌کردند. ۶‌بار نتیجه تست من منفی درآمده بود؛ تا اینکه یک هفته قبل از آسیایی گفتند تست تو سه‌ستاره شده است!»
وی همچنین می‌افزاید: «هنوز جواب آزمایش را به من ندادند. به دفتر رسول خادم هم نامه زدم و گفتم حداقل جواب آزمایش مرا بدهید تا بفهمم که چه خطایی کردم.»
کشتی گیر وزن ۸۵‌کیلوگرم تیم ملی در واکنش به اینکه شایعه شده تست سلامت او بابت مصرف ماده مخدر شیشه مثبت شده می‌گوید: «دقیقاً گفته‌اند من شیشه مصرف می‌کنم. حالا من یک سؤال دارم؛ کسی که شیشه مصرف می‌کند، می‌تواند ۵‌سال نفر اول و دوم ایران باشد؟ با من مشکل دارند و تا به حال اجازه ندادند یک‌بار جام‌جهانی کشتی بگیرم. فقط یک مسابقه ایندورگیم اعزام شدم که با وجود قرعه سخت طلا گرفتم.»
عزیزی در انتقاد به اظهارات احد پازاج،‌ مدیر تیم ملی کشتی‌فرنگی افزود: «سال‌۲۰۱۴ من در جام تختی نفر دوم شدم و مقابل کریم‌فر باختم. آن موقع تازه پازاج سرمربی تیم ملی شده بود. قرار شد که من در جام جهانی کشتی بگیرم و کریم‌فر به بازی‌های آسیایی برود. با اینکه کریم فر تمامی ‌مسابقاتش را هم باخت، مرا اعزام نکردند. امسال که پازاج با من در جمع کشتی‌گیران صحبت می‌کرد، خودش گفت آن سال باید تو را به یک مسابقه می‌فرستادم. او قول داد که اگر امسال اول شوم، به مسابقات آسیایی می‌روم؛ اما بازهم چنین بلایی سر من آورد.»
وی در پایان خاطرنشان می‌کند: «متأسفانه با استفاده از لفظ سه‌ستاره با آبروی من بازی کردند. در شهرمان هر کسی که سر از ورزش در نمی‌آورد، هم به من می‌گوید این جریان تست سه‌ستاره چیست. اگر تست من سه‌ستاره بود، چرا گفتند به اوکراین می‌روی که آنجا هم مشکل خروجی را بهانه کردند و من اعزام نشدم.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی