[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

لایق: دیگر کاری از خادم هم ساخته نیست، روزنامه شیراز نوین

دبیر فدراسیون کشتی گفت: رسول خادم بدون رسانه‌ای کردن مسئله و به صورت کاملاً محرمانه موضوع را هم به صورت کتبی و هم در چند جلسه به مسئولان ذیربط اعلام کرده بود. به گزارش «ورزش سه»، رضالایق، دبیر فدراسیون کشتی اظهار داشت: از زمانی که علیرضا کریمی ‌به خاطر حاضر نشدن مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس مقابل حریف روسی کشتی را در رقابت‌های زیر ۲۳جهان واگذار کرد، اتحادیه جهانی کشتی با فشار کمیته بین‌المللی المپیک به دنبال محرومیت مادام‌العمر وی، مربی‌اش و تعلیق کشتی ایران بود.
وی ادامه داد: رسول خادم در آن زمان بدون رسانه‌ای کردن مسئله و بصورت کاملا محرمانه موضوع را هم به صورت کتبی و هم در چند جلسه حضوری به وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و حتی سایر دستگاه‌های مسئول در امور دیپلماتیک و امنیتی کشور اعلام کرد.
لایق تصریح کرد: همچنین خادم پس از این اتفاق جلساتی را با سلطانی‌فر وزیر محترم ورزش و جوانان و کیومرث‌هاشمی ‌رییس وقت کمیته ملی المپیک برگزار کرد و مسئله مناسبات سیاسی جدید حاکم بر کمیته بین‌المللی المپیک و ارتباط آن با موضوع محرومیت‌ها و جرائم را بطور جدی تبیین کرد. خادم حتی نشست‌ها و گفتگوهایی را با نمایندگان وزارت امور خارجه و برخی از نهادهای امنیتی در مورد این موضوع داشت که هیچ‌کدام به سرانجامی ‌نرسید.
وی تأکید کرد: در ادامه این ماجرا با تلاش‌های رسول خادم و تیم دیپلماسی کشتی ایران و بدون هیچ‌گونه حمایتی از سوی مسئولان ذیربط، کمترین محرومیت ممکن نصیب علیرضا کریمی ‌و مربی وی شد و خطر تعلیق از بیخ‌گوش ایران گذشت.
لایق خاطر‌نشان کرد: با توجه به مذاکرات و پیگیری‌هایی که خادم به دور از فضای رسانه‌ای در این 3ماه با نهادهای مربوطه داشت و متأسفانه به هیچ نتیجه‌ای هم نرسید، تصمیم گرفت به دلیل عزت ایران و ایرانی و تهدیدهایی که کشتی و حتی ورزش ایران در آینده نزدیک با آن مواجه خواهد شد، مسأله را رسانه‌ای کند تا ضمن اطلاع عموم مردم و کلیه مسئولان از این موضوع، شورای امنیت ملی به عنوان یکی از نهادهای بالادستی متوجه حساسیت موضوع شده و از طریق تشکیل تیم‌های دیپلماسی توسط دستگاه‌های ذیربط و مذاکره مستقیم با کمیته بین‌المللی المپیک راهکاری را برای حل این مشکل بزرگ پیش‌روی کشتی و ورزش ایران بگذارند.
وی در پایان افزود: پس از اینکه تیم دیپلماسی کشتی ایران و شخص خادم بعنوان عضو هیئت رییسه اتحادیه جهانی تمام بلیط‌های خود برای جلوگیری از تعلیق کشتی ایران را خرج کردند، دیگر به‌هیچ‌عنوان از آن‌ها کاری ساخته نیست و راهکارهای گذشته که برخی با اطلاعات قدیمی‌ و خارج از واقعیت آن را پیشنهاد فیلای سابق برای ما می‌دانند نیز دیگر چاره کار نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی