[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

پیشنهاد عجیب استاد میانسال به دانشجو!!!، روزنامه شیراز نوین

 همراه استاد به دفتر کارش رفتم.حال عجیبی بود تا اینکه بالاخره سکوت شکسته شد و صدایش در اتاق پیچید که مدت‌هاست من را زیر نظر دارد.
به گزارش گروه حوادث رکنا، دو سال پیش که دانشجویی سال اول کارشناسی بودم یکی از اساتید دانشگاه که انسانی با وقار و بسیار مبادی آداب بود با حالتی پریشان وارد کلاس شد و نگاه همه ما را به سمت خود جلب کرد. همه ما مبهوت و متعجب که چه اتفاقی افتاده است، کنجکاو بودیم اما کاری از دست‌مان برایش ساخته نبود. تمام ذهنم درگیر استاد بود تا اینکه در پایان ساعت درسی مرا صدا زد و از من خواست که بمانم. تعجب‌ام دو‌چندان شده بود. چه‌کارم داشت‌؟
بدون معطلی از دوستانم خداحافظی کردم و همراه استاد به دفتر کارش رفتم. حال عجیبی بود تا اینکه بالاخره سکوت شکسته شد و صدایش در اتاق پیچید که مدت‌هاست من را زیر نظر دارد و به دنبال فرصتی است که بتواند با من صحبت کند دست‌هایم یخ کرده بود، یعنی چه چیزی باعث شده بود او به خودش هم چین اجازه‌ای را بدهد او هم سن و سال پدر من است.
زمان سخت می‌گذشت تا اینکه بالاخره حرف دلش را گفت که من را برای پسر بزرگش می‌خواهد و اینکه او مدت‌هاست در خارج از کشور مشغول به تحصیل است و موفقیت‌های بسیاری کسب نموده است. حالم دگرگون‌تر شد چه قضاوت عجولانه‌ای کرده بودم. هم خوش‌حال بودم و هم خجالت می‌کشیدم.
شماره تماس منزلمان را به او دادم و از اتاق خارج شدم. مدتی بعد برای خواستگاری به منزل‌مان آمدند، اما همه بودند جز پسر بزرگ استادمان از عصبانیت نمی‌توانستم خوب فکر کنم کار او را بی‌ادبی می‌دانستم تا اینکه بعد یک هفته باب آشنایی ما فراهم شد و از طریق تلگرام و فیسبوک باهم در ارتباط بودیم. او از جذابیت‌های آنجا می‌گفت و من از دلتنگی‌هایم روز‌به‌روز علاقه‌ام به او بیشتر می‌شد، با اینکه حتی یکبار هم او را از نزدیک ندیده بودم اما بسیار برایم عزیز بود. او قول داده بود که برای تعطیلات نوروز امسال به ایران بیاید و مراسم اولیه عقد و عروسی را برگزار کنیم. تا اینکه چند‌روز پیش برادر کوچک‌ترش به درب منزل ما آمد و گفت که بهتر است او را فراموش کنم درغیراین‌صورت عاقبت خوشی نخواهم داشت.
من ‌هاج و واج که چه اتفاقی افتاده است با او صحبت کردم و همه ماجرا را به او گفتم اما او هم متعجب از کار برادرش بود و مرا آرام کرد و گفت او کوچک است حتما به ما حسودی می‌کند. من هم حرف‌های او را باور کردم. چند شب پیش دختر جوانی به منزل ما آمد و ادعا کرد که همسر حامد است. داشتم دیوانه می‌شدم، مگر می‌شود که او آنقدر بی‌رحم بوده باشد و با وجود همسری که داشت مرا از خانواده‌ام خواستگاری کند و قول و قرارهای عقد و عروسی را بگذارد.
مانده بودم که چکار کنم؟ احساس می‌کنم به بازی گرفته شدم. احساس می‌کنم دروغ همه زندگی مرا فراگرفته است؛ دیگر به هیچ کس اعتماد ندارم. یک‌ترم از دانشگاه مرخصی گرفته‌ام از دوستانم شنیده‌ام که استادمان از دانشگاه رفته است. می‌دانم که او مقصر نیست و خبری از این اتفاق نداشته است. من هیچ‌، پدر و مادرم را چه کنم که غصه مرا می‌خورند، احساس می‌کنم شکست خورده‌ام. دیگر هیچ‌چیزی مرا خوش‌حال نمی‌کند. ارتباطم با همه افراد کمرنگ شده است همه می‌گویند که تو دیگر آن مریم سابق نیستی خیلی فرق کرده‌ای. حال روحی‌ام خوب نیست حالا چکار کنم؟
نظر کارشناسی
ازدواج امری مهم و بلاشک تعیین کننده آینده شخص و هر آن چیزی است که به آن دست خواهد یافت. از این‌رو تصمیم‌گیری برای این مهم باید عاقلانه و از روی منطق باشد. افراد در شرایط گوناگون تصمیمات متفاوتی می‌گیرند، اما این تصمیم گیری‌ها نباید صرفاً برای گذراندن عمر باشد، بلکه باید دید که چه اثری بر روی خود فرد خواهد گذاشت. اعتماد بیش‌از‌حد و غیر‌منطقی به افراد صرفاً به خاطر موقعیت اجتماعی آنها امری بدیهی است اما نباید به آن دامن زده شود. بلکه باید به شخص جدا از تحصیلات، موقعیت اجتماعی‌، حساب بانکی و... اعتماد کرد.
احساس شرم و ناامیدی به سبب فریبی که دراین شخص ایجاد شده و تصور او از اینکه والدین‌اش دیگر او را هم‌چون من سابق قبول نخواهند داشت او را دچار افسردگی خفیف کرده است که چنانچه این حالت روانی ادامه پیدا کند فرد دچار مشکلات عمیق‌تری خواهد شد. از این رو باید به شخص این را قبولاند که همه آن‌چیزی که برای ما اتفاق می‌افتد در دست خود ما نیست و برخی از اتفاقات خارج از توانایی ما و براساس قدرت بزرگتر است.
از‌این‌رو برخی اتفاقات صرفاً برای ضربه زدن به انسان نیست. یادآوری توانایی‌های فرد و نکات مثبت شخصیتی‌اش می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و اینکه اطرافیان او را مقصر این امر ندانسته و تنها باید این را بیاموزد که اعتماد نا‌به‌جا و از روی احساس کاری نه‌تنها نامعقول بلکه دردسر ساز نیز خواهد بود

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی