[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

راز جسد بدون لباس جوان بالای طناب‌دار چیست؟!، روزنامه شیراز نوین

 پرونده مرگ پسر جوانی که جسدش تنها با یک لباس زیر بر تن و حلق آویز کشف شده بود با درخواست اولیای دم دوباره در دادسرای جنایی تهران بررسی می‌شود.
روز 12‌مرداد‌ماه سال جاری بود که کشف جسد حلق‌آویز شده در خانه‌ای تحت حوزه استحفاظی کلانتری‌115‌رازی به بازپرس کشیک قتل پایتخت اطلاع داده شد.
سریعاً پس از اعلام این موضوع به بازپرس سجاد منافی‌آذر وی به همراه تیمی ‌از اداره دهم آگاهی به محل حادثه در خیابان مختاری اعزام شدند.
در بررسی‌های اولیه مشخص شد که نزدیک به یک هفته از مرگ متوفی می‌گذرد اما به دلایلی مرگ از نوع مشکوک تشخیص داده شد.
باتوجه به مشکوک بودن مرگ این پسر جوان سریعاً پرونده‌ای در شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران تشکیل شد.
بنابر اطلاعات مندرج در پرونده به دلیل گذشت زمان بیش‌از‌حد از مرگ متوفی بدن کاملاً سیاه شده بود.
تحقیقات اولیه در زمینه این موضوع با حضور پدر مرد جوان در اداره آگاهی انجام شد.
پدر این مرد به افسر پرونده گفت: از آنجایی که چند روزی از پسر جوانم بی‌خبر بودم تصمیم گرفتم به سراغش بروم.
وقتی به خانه‌اش وارد شدم یک‌دفعه با جنازه حلق‌آویز شده‌اش در حالیکه بدنش سیاه و کبود شده بود روبرو شدم و سریع موضوع را با پلیس در میان گذاشتم.
این پدر داغدیده در ادامه افزود: خودم هم باورم نمی‌شود که او خودش را کشته باشد و حالا که روز مرگش را یادم می‌آید متوجه می‌شوم ساعتی قبل از حادثه پسرم با مادرش تماس گرفت و گفت حالم خوب است.
پس از ثبت این اطلاعات در پرونده موضوع تحت بررسی‌های دقیق قرار گرفت و با مشخص شدن علت مرگ که بنابر نظریه پزشکی قانونی فوت براثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به دلیل فشار جسمی ‌قابل انعطاف بود مشخص شد متوفی خودکشی کرده است.
به همین دلیل پرونده با اعتراض اولیای دم در زمینه فوت مشکوک فرزندشان که مدعی بودند تحقیقات در این زمینه کامل انجام نشده است و به این ترتیب پرونده برای بررسی اعتراض اولیای دم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
اولیای دم مقتول در زمینه فوت مشکوک فرزندشان مدعی بودند: به دلایلی ما احتمال می‌دهیم که فرزندمان به دست فرد یا افرادی کشته شده باشد.
روز حادثه پسر همسایه با یک بشقاب حلوا به پسرم سر زده بود و سر و صدای زیادی نیز از واحد پسرم شنیده بود که نشان از درگیری پسرم با افرادی داشت.
همچنین بررسی‌های مأموران در محل نشان می‌دهد که کارت‌های هویتی برای اشخاص ناشناسی در محل دیده شده است که در روند تحقیقات به آنها رسیدگی نشده بود.
در ثانی پسر من در حالی در پشت بام حلق آویز شده بود که پایش به زمین می‌رسید و دست‌هایش نیز آزاد بود پس با بررسی این موضوع متوجه موارد مشکوکی در مسئله می‌شوید.
در آخر این را هم اضافه می‌کنیم که وسایلی نیز از خانه سرقت رفته است و این ظن ما را به مرگ مشکوک پسرمان زیاد می‌کند.
بنابراین گزارش پرونده دوباره به دادسرا ارجاع شد تا بار دیگر تحقیقات بیشتری در پرونده انجام شود تا علت دقیق مرگ متوفی مشخص شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی