[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مرگ عجیب برج‌ساز ربوده شده به دست گروگانگیران، روزنامه شیراز نوین

دو مرد جوان با طراحی سناریوی گروگانگیری، یک مرد برج‌ ساز را ربودند تا دو میلیارد تومان از خانواده‌اش باج خواهی کنند، اما نقشه آنها با فرار گروگان و مرگ او طور دیگری رقم خورد. دو متهم پرونده در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز، به اتهام قتل و گروگانگیری محاکمه شدند.
 این ماجرای مخوف، سال‌93 با ناپدید شدن جوان برج‌ساز در خیابان تهرانپارس شروع شد. در حالی که کارآگاهان تحقیقات تخصصی را آغاز کرده بودند افراد ناشناسی در تماس تلفنی با خانواده برج‌ساز جوان، از ربوده شدن وی خبر دادند و برای آزادی‌اش دو میلیارد تومان از خانواده‌اش خواستند. چند روزی ازاین واقعه گذشته بود که مأموران پلیس کرج هنگام گشت به خودرو آدم ربایان ظنین و در بازرسی با جسد مرد جوانی روبه‌رو شدند. 
با انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد قربانی ماجرا براثر شکستگی شدید ستون فقرات و کمرش جان باخته است. ازسوی دیگر دو سرنشین خودرو برای بازجویی به اداره آگاهی منتقل شدند و کارآگاهان جنایی دریافتند جسد پیدا شده متعلق به مرد جوان برج‌سازی است که چند روز پیش توسط گروگانگیران در تهران ربوده شده و به کرج انتقال یافته بود. دو متهم پرونده در همان بازجویی‌های مقدماتی به قتل برج‌ساز جوان اعتراف کردند. 
آنها پس از بازسازی صحنه گروگانگیری و تکمیل پرونده، در شعبه یکم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای جلسه خانواده مقتول خواستار قصاص متهمان شدند. سپس دو متهم در برابر قضات قرار گرفتند و گفتند اتهام گروگانگیری را قبول دارند اما اتهام قتل برج‌ساز را نپذیرفتند. آنها ادعا کردند، مرد برج‌ساز هنگام فرار از پنجره ساختمان، طنابی را برای این کار پیدا کرده و هنگامی‌که از ریسمان آویزان شده بود از طبقه سوم به پایین سقوط کرد. در پایان جلسه محاکمه، قضات دادگاه وارد شور شدند تا حکم خود را درباره متهمان صادر کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی