[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

ترامپ تا ماه مه با کیم جونگ اون دیدار می‌کند، روزنامه شیراز نوین

رییس جمهوری آمریکا گفته است که آماده دیدار با رهبر کره‌شمالی است که اگر این اتفاق بیفتد نقطه عطفی در روند تنش‌زای اتمی ‌با پیونگ یانگ محسوب می‌شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، چونگ ایویی یونگ، رییس دفتر امنیت ملی کره‌جنوبی پس از ارائه گزارشی مختصر درباره دیدار هیئت عالی رتبه کشورش با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: کیم جونگ اون به خلع سلاح اتمی ‌اقدام کرده و به دنبال تعلیق آزمایش‌های اتمی ‌و موشکی است.
وی ادامه داد، ترامپ موافقت کرده تا ماه مه سال جاری میلادی به دعوت کیم جونگ اون پاسخ دهد و با وی دیدار کند. این مسأله ظرف چند ماه صورت می‌گیرد. زمان و مکان دقیق آن هنوز مشخص نشده است.
به گفته چونگ ایویی یونگ، کیم جونگ اون همچنین پذیرفته که مانور نظامی ‌مشترک آمریکا و کره جنوبی که برای ماه آینده برنامه‌ریزی شده، تهدیدی برای کره‌شمالی نیست.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز در‌پی آمادگی کره شمالی برای توقف آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی و مذاکره درباره خلع سلاح هسته‌ای، از آمادگی ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون در مکان و زمانی که هنوز مشخص نشده، خبر داد.
خود ترامپ نیز در پیامی‌ توئیتری پس از دیدار و گفتگو با این مقام عالی رتبه کره‌جوبی نوشت: نشست با رهبر کره‌شمالی در حال برنامه‌ریزی است.
رییس جمهوری آمریکا پیشتر گفته بود تحت شرایطی خاص با رهبر کره‌شمالی دیدار می‌کند و گفته بود که زمان کنونی برای چنین مذاکراتی مناسب نیست.
رییس جمهوری آمریکا در ادامه توئیت روز پنجشنبه خود همچنین نوشته است: کیم جونگ اون درباره خلع سلاح اتمی ‌با فرستادگان کره‌جنوبی گفتگو کرده و صحبتی از توقف این تسلیحات نبوده است. همچنین در این بازه زمانی هیچ آزمایش موشکی از سوی کره‌شمالی نباید صورت گیرد. پیشرفت خوبی به دست آمده اما تحریم‌ها تا زمانیکه توافقی به دست بیاید، برجای می‌ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی