[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

دانشگاه‌ها هم تا حدی می‌توانند با بی‌پولی کنار بیایند، روزنامه شیراز نوین

رییس دانشگاه علم و صنعت از عدم تخصیص 25‌درصدی بودجه آموزش عالی در سال جاری خبر داد و گفت: دانشگاه‌ها در وضعیت مالی نامناسبی قرار دارند و کنار آمدن با بی‌پولی هم حدی دارد. محمدعلی برخورداری در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: در روزهای نزدیک به پایان سال بیش از 80‌درصد بودجه به دانشگاه‌ها تخصیص داده شد، یعنی اینکه سازمان مدیریت برنامه‌ریزی به خزانه کشور تأکید نموده است که به دانشگاه‌ها پول داده شود، ‌ولی متأسفانه هنوز این بودجه اختصاص داده نشده است.
وی در ادامه با بیان اینکه تا کنون 75‌درصد بودجه سالیانه به دانشگاه‌ها اختصاص یافته و 25‌درصد عدم تخصیص داریم، تصریح کرد: در حال حاضر همه دانشگاه‌ها تحت فشار شدید مالی قرار دارند. امیدوارم طی دو هفته باقی مانده تا پایان سال، تمامی‌ بودجه دانشگاه‌ها تخصیص پیدا کند.
رییس دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: شرایط تخصیص بودجه دانشگاه‌ها در سال گذشته بسیار بهتر از امسال بود و امسال فقط به ما قول و وعده داده می‌دهند که تا پایان سال کسری تخصیص بودجه را جبران کنند. اما هنوز اقدامی‌صورت نگرفته است. دانشگاه‌ها هم تا حدی می‌توانند با بی‌پولی کنار بیایند در همین زمینه معاونین اداری مالی دانشگاه‌های تهران اخیراً نشستی برگزار کردند که بررسی کنند تا در شرایط بی‌پولی چه اقداماتی باید انجام داد. 
دکتر برخورداری یادآور شد: از لحاظ قانون اگر تخصیص بودجه به‌طور متناسب و ماهیانه صورت بگیرد باید طی 9ماه سال 75‌درصد بودجه تخصیص می‌یافت، این در حالی است که در 10‌ماه سال فقط 74درصد تخصیص‌ها انجام شده و بودجه بهمن ماه هم 11‌درصد تخصیص یافته که هنوز پول این تخصیص داده نشده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی