[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شیراز: جنسیت تعیین‌کننده اهلیت افراد نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: جنسیت تعیین کننده اهلیت و مشروعیت افراد نمی‌تواند باشد و نیاز به تغییر نگرش‌هاست.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، لیلا دودمان درمراسم بزرگداشت روز زن، در جمع بانوان شاغل در شهرداری گفت: توجه ویژه به حقوق انسانی و آزادی‌های شهروندی، سبب افزایش حضور زنان درحوزه‌های مختلف اجتماعی شده است. 
وی گفت: حضور زنان سبب تقویت نگرش‌های انسانی و معطوف به مصالح ومنافع عمومی جامعه می‌شود. 
دودمان افزود: با توجه به شکل گیری نسل جدیدی از زنان تحصیل کرده و شاغل، گفتمان حاکم بر نهاد خانواده به سمت برابری وضعیت مرد و زن تغییر یافته که به منظور کنترل و کاهش آسیب‌های حاصل از تحولات، باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود. 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: روز زن یادآور تلاش شبانه روزی  مردان و زنانی است که با روشنگری و ایستادگی در برابر سنت‌های غیرمنطقی و زن‌ستیزانه سبب تغییرنگرش جامعه درباره جایگاه زن شدند که در نهایت در برخی قوانین مدنی کیفری نظیر ارث بودن زن از زمین و برابر شدن دیه‌ زنان با مردان در سانحه رانندگی را به همراه داشت. 
دودمان با اشاره به ضرورت توجه به مسائل زنان کارتن خواب و دختران فراری، گفت: باید با تغییر نگاه جامعه بتوانیم شرایط بازگشت زنان آسیب دیده اجتماع  را به خانواده و جامعه فراهم سازیم. 
دودمان با اشاره به محدود شدن فضای رویکردهای تبعیض‌آمیز و غیر مساوات در جهان امروز، گفت: امروزه ثروت وافر و موقعیت چشم گیر اشخاصی نظیر کارگردانان و تهیه کنندگان سینمای هالیوود نیز نمی‌تواند به مبنایی در جهت سواستفاده از زنان و دختران متقاضی اشتغال تبدیل شود. عضو شورای شیراز افزود: آنچه در طول یکصد سال جنبش حقوقی زنان در دهه‌های آغازین قرن گذشته تا امروز سپری شده هر چند نسبت به گذشته شگفت‌‌آور است، اما تا تحقق کامل تغییر دیدگاه‌ها و قوانین مبتنی بر تبعیض میان زن و مرد فاصله‌ زیادی باقیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی