[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

وزیر آموزش و پرورش: مدارس نباید به هیچ عنوان زودتر از موعد تعطیل شوند، روزنامه شیراز نوین

وزیر آموزش و پرورش گفت: تأکید مؤکد به همکارانم خواهم داشت به‌هیچ عنوان امسال حتی یک روز هم مدارس نباید زودتر از موعد خود به بهانه تعطیلات نوروز تعطیل شود.
 محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در پایان جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۷ مهم‌ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش تحولاتی است که در حوزه محتوای برنامه‌های آموزشی و پرورشی شروع خواهد شد.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف ما در حوزه اقتصاد مقاومتی فرهنگ‌سازی و ایجاد زمینه‌هایی است که بچه‌ها در مدرسه آنچه در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان موضوع راهبردی کشور مطرح است، تمرین کنند.
 وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: البته ما پیش از این هم در کتب درسی مطالبی را داشتیم، اما کافی نیست بنابراین یکی از مهارت‌هایی که سال ۹۶ آغاز کردیم و در سال ۹۷ با جدیت بیشتری آن را توسعه و عمق می‌دهیم، توسعه مهارت‌های زندگی و الگوی زندگی اسلامی ایرانی است که بخشی از آن مربوط به اقتصاد مقاومتی است. موضوعاتی مثل اقتصاد خانواده بسیار مهم است که بچه‌ها باید در مدرسه تمرین کنند و در سال ۹۷ با جدیت آن را دنبال می‌کنیم.
بطحایی درباره اینکه خبرهایی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی مدارس زودتر از موعد قرار است در آستانه عید تعطیل شوند، گفت: امروز و فردا سمینار مدیران کل را داریم که باید امروز آنجا بروم. یکی از مسائلی که در این سمینار مورد تأکید جدی قرار خواهد گرفت همین مسأله است؛ به‌ویژه با تعطیلات سال جاری که به دلیل آلودگی هوا و شرایط اقلیمی‌ ایجاد شد، حتماً مدارس باید تا آخرین روز مقرر باز باشند تا خدایی نکرده عقب افتادگی پیدا نکنند.
 وزیر آموزش و پرورش گفت: هر چند در ایامی‌ شرایطی رخ داد که اجتناب‌ناپذیر هم بود، وقفه‌ای در تحصیل فرزندان ما ایجاد شد اما تأکید مؤکد به همکارانم خواهم داشت به‌هیچ عنوان امسال حتی یک روز هم مدارس نباید زودتر از موعد خود به بهانه تعطیلات نوروز تعطیل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی