[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

دنیا به سبک‌های جدید کارت بازرگانی روی آورده است ، روزنامه شیراز نوین

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز و عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران، ایجاد شفافیت و تسهیل در شرایط کارت بازرگانی را از رویکرد‌های اتاق بازرگانی در سراسر کشور دانست. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، محمدصادق حمیدیان، در جلسه‌ مدیران خدمات بازرگانی اتاق‌های سراسر کشور، گفت: کارت بازرگانی از رسالت‌های مهم اتاق بازرگانی است که می‌تواند مبنایی برای تصمیم‌سازی در کشور باشد.
او گفت: در بحث تجارت جهانی، ایران جزو پنج کشوری است که هنوز از کارت بازرگانی استفاده می‌کند و دیگر کشورها به سبک جدیدی از کارت‌های بازرگانی روی آورده‌اند.
حمیدیان با بیان اینکه با نفس وجود کارت بازرگانی موافق نیست اما در شرایط فعلی ملزم به اجرای قوانین است، افزود: رویکرد اتاق‌های  بازرگانی ایران و استان‌ها بر این است که روز به روز شرایط کارت بازرگانی شفاف و تسهیل و به گونه‌ای شود که به عنوان یک عامل محدود کننده شروع کسب و کار و تجارت بین‌المللی نباشد. 
او گفت: برخی در بحث کارت بازرگانی به ویژه کارت‌های یک‌بار مصرف تابوهایی ایجاد و در دوره‌های مختلف به عنوان ابزار برای هجمه به اتاق استفاده کردند در صورتی که استفاده از کارت بازرگانی در فعلی که خارج از فضای اتاق انجام می‌شود، ارتباطی ندارد. عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران اضافه کرد: عده زیادی از کسانی که کارت یک‌بار مصرف به نام آنها صادر می‌شود افرادی هستند که از آنها سوءاستفاده می‌شود که این موضوع بیانگر نقش مهم آموزشی است که در این زمینه سرفصل‌های  آموزشی برای ایجاد وحدت رویه و ابزاری کمک کننده باید مورد توجه قرار گیرد. وی ادامه داد: در راستای کاهش تعداد کارت‌های یک‌بار مصرف در کشور شاهد برخی اتفاق‌ها هستیم که انتظار است وحدت رویه‌ای در سامانه کارت‌های  بازرگانی در اتاق‌های  کشور ایجاد شود.
حمیدیان گفت: در انجام فرآیند کارت بازرگانی و انجام تجارت مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم خروجی جلسه بتواند در بهبود شاخص‌های ما در فضای کسب و کار کمک کند.
نائب رئیس اتاق بازرگانی شیراز تصریح کرد: در ده سال گذشته که بحث تجارت الکترونیک مطرح شد، بخش خصوصی مواردی را مطرح کرد اما در حال حاضر نیز همه بخش‌های  کشور به تکنولوژی مجهز نیست و استانداردها و کیفیت بالا برای ما تعریف شده اما امکانات ما پایین است و ما به شکل ابتدایی در تلاش برای رسیدن به تکنولوژی پیشرفته هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی