[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

شناخت استعداد عشایر، تحقق اقتصاد مقاومتی است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری فارس از حضور موفق این استان در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر تهران خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه‌ فارس، سید کمال پاک‌فطرت چهارشنبه 16 اسفند در جمع خبرنگاران، گفت: در سومین دوره نمایشگاه‌ توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور که از روز سه‌شنبه و با حضور دکتر جهانگیری معاون اول محترم ریاست‌جمهوری افتتاح شد، حضوری پررنگ دارد.
پاک‌فطرت گفت: فارس به لحاظ ظرفیت‌های مختلف تولیدی، گردشگری و اجتماعی در حوزه‌ی روستاییان و عشایر، دارای توانمندی‌های منحصر به‌فردی است که بخشی از این استعدادها و ظرفیت‌ها در نمایشگاه تهران ارائه شده است.
او با بیان اینکه فارس بزرگترین غرفه‌ را در این نمایشگاه دارد، گفت: بحمدالله روستاییان و عشایر 29 شهرستان استان فارس، در این دوره از نمایشگاه حضور یافته و توانمندی‌های خود را در حوزه‌های صنایع‌دستی، گردشگری و بوم‌گردی، محصولات کشاورزی و دامی و زراعی و ... را عرضه کرده‌اند.
پاک‌فطرت با اشاره به حضور و بازدید شخصیت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی از این نمایشگاه، گفت: خانم زهرا گرامی، یکی از شخصیت‌های برجسته در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و زنان به همراه خانم دستغیب مدیرکل امور بانوان استانداری فارس از غرفه‌ فارس بازدید کرد و از نزدیک با دست‌آوردها، توانمندی‌ها و تولیدات روستاییان و عشایر استان آشنا شد.
او با بیان اینکه حضور گرامی در این نمایشگاه، نشان از توجه جدی فعالان فرهنگی و اجتماعی و حوزه‌ زنان به ظرفیت‌های عشایر و روستاییان است، گفت: زنان در جوامع روستایی و عشایر، سهم مهم و بسیار اثرگذاری در تولید و رونق اقتصادی داشته و دارند.
پاک‌فطرت همچنین از حضور و بازدید فرمانداران شهرستان‌های استان فارس از این نمایشگاه خبر داد و تأکید کرد که این موضوع در ایجاد روحیه‌ مضاعف در روستاییان و عشایر شرکت کننده، تأثیر بسیار مثبتی داشته و دارد.
مدیرکل روستایی و عشایر استانداری فارس خاطرنشان کرد: جوامع روستایی و عشایری با ایفای نقش بارز در تولید محصولات کشاورزی و دامی، مسئولیت خطیر حفظ امنیت غذایی کشور را عهده‌دار است؛ بهره‌مندی درست از استعدادها و ظرفیت‌های متنوع بالقوه روستاییان و عشایر و کمک به ارتقاء پتانسیل‌های بالفعل فعالان این جامعه، بی‌تردید از کارآمدترین ابزارها برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.
پاک‌فطرت تأکید کرد که اداره کل روستایی و شوراهای استانداری فارس برنامه‌های جدی برای رونق اقتصادی در جوامع روستایی و عشایری دارد، گفت: یکی از برنامه‌های اثر گذار، موضوع تسهیلات اشتغال در این بخش است که فارس قدم‌های خوبی را برداشته و قطعاً سال آینده اثرات آن مشاهده خواهد شد.
به گزارش ایسنا، سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور، از 15 اسفند در تهران آغاز به‌کار کرده است و تا 18 اسفند دایر خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی