[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

عملکرد شوراهای حل‌اختلاف کاهنده آمار زندانیان است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در آئین معارفه مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان با اشاره به وظایف خطیر مجموعه حفاظت و اطلاعات هنر این مجموعه را صیانت و حفظ حریم مجموعه و پیشگیری از شکل‌گیری هرگونه انحراف دانست.
رئیس کل دادگستری فارس یکی از مشکلات عمده شوراهای حل اختلاف را فضای فیزیکی دانست و بیان داشت: ما در استان فارس با وجود کمبودهای فراوان تلاش کرده‌ایم فضا‌های  فیزیکی و ساختمان‌های مناسبی را جهت ارائه خدمت در شوراها در اختیار همکاران قرار دهیم اما همچنان در برخی از حوزه‌های  قضایی با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌باشیم که این ضعف در کیفیت، مقبولیت و اثر تصمیمات اتخاذ شده تأثیر مستقیم دارد.
رئیس کل دادگستری استان فارس اتصال شوراهای حل اختلاف فارس به شبکه ملی عدالت را یکی از اقدامات مهم در راستای ارائه بهتر خدمات قضایی در شوراهای حل اختلاف دانست و تصریح کرد: پیوستن شوراها به این سیستم جامع هزینه‌های  زیادی را به همراه داشت اما اثرات مثبت بر جای گذاشته است که عمده آن سرعت در انجام امورات می‌باشد.
القاصی تلاش برخی مجتمع شوراهای حل اختلاف در ابلاغ الکترونیک را ستودنی خواند و بیان داشت انگیزه خدمت در مجموعه شوراهای حل اختلاف به لحاظ افتخاری بودن بالا و قابل ستایش است.
وی حساسیت  نظارت بر شوراهای حل اختلاف در سراسر استان فارس را هم‌طراز با واحدهای قضایی ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: هر سال هیئت‌های  نظارت و بازرسی موضوع ماده 28 علاوه بر بازرسی از حوزه‌های  قضایی شوراهای حل اختلاف را نیز به صورت ویژه مورد بازرسی قرار داده و نتایج و تحلیل‌ها به صورت مجزا مورد استفاده قرار می‌گیرد. رئیس کل دادگستری فارس تصریح کرد: نظارت بر زندانیان شوراهای حل اختلاف و زمینه‌سازی برای آزادسازی آنان را از عمده‌ترین اقدامات استان در حوزه شوراهای حل اختلاف خواند و افزود: در همین راستا تا آذرماه امسال زمینه 1254 نفر از زندانیان شوراهای حل اختلاف با استفاده از ظرفیت‌های  مصالحه، ستاد دیه، انجمن حمایت و خیرین استان فراهم شده است .
وی تأکید مدیریت ارشد قضایی استان و تدوین برنامه نشست‌های  مشترک و دوسویه با اعضای شوراهای حل اختلاف را مؤثر در هماهنگی بیشتر مجموعه و تسهیل امر نظارت و پیگیری امور شوراها خواند و بیان داشت: ادامه این روند با انتصاب مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان می‌تواند کمک شایانی در سالم‌سازی فضا و ارائه بهتر خدمات در شوراها و تسهیل امور داشته‌باشد.
وی اعضای شوراهای حل اختلاف را پشتوانه ‌های  دستگاه قضایی و یاری‌گر این مجموعه دانست و باید این افراد تحت‌چتر حمایتی دستگاه قضایی باشند.
القاصی در پایان صیانت و حفظ مجموعه شوراهای حل اختلاف را وظیفه حفاظت و اطلاعات خواند و با تأکید به این که رویکرد نظارتی در این نهاد متفاوت است، تصریح کرد: با وجود همه این نگاه مثبت در بحث برخورد با مفاسد و در راستای سالم سازی فضای خدمت هیچ تفاوتی وجود ندارد و مجموعه قضایی در این مسیر عزم واراده راسخی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی