[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

خطبه‌های فاطمیه همه سخن از عدل است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهندس تبادار در مراسم آغاز به کار همایش ریحانه‌النبی، گفت: فاطمه تربیت شده مکتب پیامبر و یک اسوه تمام معنا در عشق و عبادت به خداوند و خدمت به مردم و نماد یک مبارز مسئول  در صحنه‌های  سیاسی و اجتماعی است و تمام ابعادی که برای یک زن و یک انسان متصور است در فاطمه جلوه کرده است. وی در ادامه تصریح کرد: در خطبه‌های فاطمیه، همه سخن از عدل است و دعوت به اقامه عدل و حمایت از انسان محروم و خروش برای ساختن جامعه‌ای که در آن مُقتضیات رشد، موجود باشد و موانع آن مفقود  و این خود رسالت بزرگی بود که یگانه دخت پیامبر اکرم به ادای آن پرداخت.
مهندس تبادار با توجه به عنوان همایش، که پیرامون نهج البلاغه و پدیدآورنده آن یعنی حضرت امیرالمومنین است، گفت: شناخت علی و سیره علی در  اجرای عدالت و حفظ کرامت انسان، بسیار سودمند است. به شهادت همه عالم ، پس از پیامبر که بانی اسلام بود، اسلام یاری و یاوری و عالمی و فقیهی و قاضی و مفسری و سلحشوری و گسترنده‌ای عظیم‌تر و صمیمی‌تر و شجاع‌تر و دلسوزتر و آشناتر و سابقه‌دارتر و فداکارتر از علی ندارد. استاندار فارس با بیان اینکه امام علی، شخصیت عالی قدری است که از واقعیت اسلام جدا نبوده، تأکید کرد: اسلام را بدون توجه به وجود او مورد بررسی قرار دادن، کاری بیهوده و نارسا و ناشی از بی‌اطلاعی و احیاناً غرض‌ورزی است.
مهندس تبادار گفت: نهج البلاغه کتابی است که در اصول بلاغت عرب، در ردیف قرآن آمده است و هم اکنون که حدود 13 قرن از عمر آن می‌گذرد هنوز در اسلوب عرب به عنوان یک ریشه اصیل تلقی می‌گردد و قطعات جالبی از آن اقتباس می‌شود که بیان سحرانگیز آن به اسلوب سخنوری روح می‌بخشد. استاندار فارس با بیان اینکه امام علی(ع) با رسیدن به خلافت و به دست گرفتن زمام امور مسلمانان، به تجدید حیات برنامه پیامبر اکرم کمر بست و به همه کارگزاران و فرمانداران خویش، شیوه اجرایی مدیریت  (انسانی ـ اسلامی ) مدنی را آموخت، افزود: علی با نوشتن «عهد نامه کشورداری نوین» به مالک اشتر، این مدیریت را با همه جزییات ترسیم کرد که راهنمای عملی است برای مدیران همه عصرها، نسل‌ها و همه شرایط و جای‌ها.
مهندس تبادار معتقد است: در نگاه امام علی تاریخ بشریت دارای آغازی و پایانی است که در مسیری سینوسی گاهی رو به پیشرفت و گاهی رو به افول در حال حرکت است و در نهایت با ظهور مهدی موعود به تکامل خود می‌رسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی