[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

حوادث در شیراز سالانه ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه دارد!، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اجرای سالانه حدود 15 هزار عملیات امدادی و اطفایی توسط آتش‌نشانان در این کلان‌شهر، هزینه‌ این عملیات‌ها را حدود 270 میلیارد تومان برآورد کرد.
به گزارش ایسنا منطقه‌ فارس، محمد فرخ‌زاده در همایش شهر ایمن در شیراز، گفت: سالانه ٢٤٠ هزار تماس با مركز فرماندهی ١٢٥ برقرار و ١٥ هزار مورد منجر به عملیات می‌شود که این تعداد عملیات سالانه حدود 270 میلیارد تومان هزینه در بر دارد.
او تصریح کرد که این هزینه صرفاً برای رفت و آمد و نیروها و تجهیزات صرف شده و شامل هزینه‌های دادرسی، امنیتی و درمانی و دیگر موارد نمی‌شود.
فرخ‌زاده معتقد است که با 270 میلیارد تومان گفته شده امکان راه‌اندازی و تجهیز 18 ایستگاه آتش‌نشانی یا مجهز شدن 15 هزار واحد مسکونی به سیستم‌های پیشرفته‌ اطفاء حریق وجود دارد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اظهار داشت: چند سالی است كه در چهارشنبه پایان سال با بدعت‌های جدیدی مواجه شده‌ایم كه جز آسیب‌ها و شهرسوزی چیزی در پی داشته نداشته كه باید به سنت‌های دیرینه پایان سال برگردیم.
فرخ‌زاده با بیان اینكه آیا سنت‌های ما از قدیم‌الایام این‌گونه بوده است؟ كجا سراغ دارید كه افرادی هزینه كنند تا شهر را آتش بزنند؟ گفت: باید در این موضوع تجدیدنظر صورت گیرد؛ چرا كه سنت‌های ایرانیان در پایان سال نكات زیبایی دارد.
وی خاطرنشان كرد: از دو ماه پیش برنامه‌هایی ‌برای آرامش پایان سال در دستور كار قرار گرفته است که بیش از ٣٠ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف مانند فرودگاه، راه‌آهن، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و ... امضا شد. 
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینكه سال گذشته با تلاشی كه انجام شد شیراز به عنوان شهر ایمن شناخته شد، عنوان كرد: مردم ما نشان دادند كه شیراز ظرفیت بالایی دارد كه به نشان‌های ملی دست یابد.
فرخ‌زاده به تلاش برای پیوستن شیراز به كنوانسیون شهر ایمن اشاره و عنوان كرد: در این راستا دولت١٠ ابلاغ ایمنی را در دستور كار قرار داده كه ایمنی مدرسه، كودك، ترافیك، ورزش، بیمارستان، سالمندان، محیط كار، اماكن عمومی، مساجد و اماكن مذهبی و منازل مسكونی از جمله آنها است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی