[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

برگزاری مانور سلامت نوروزی در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

مانور برنامه سلامت نوروزی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با هدف نظارت ویژه بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با حضور کارشناسان بهداشت و حمایت راهنمایی  رانندگی و مأموران انتظامی از مسیر دانشگاه تا زیر گذر مطهری شیراز، برگزار شد. به گزارش «وب دا» در شیراز، مدیر گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، گفت: این برنامه، هر سال از آغاز اسفند تا نیمه فروردین سال بعد، به مدت 45 روز انجام می‌شود. مهندس «سیامک شمس» افزود: نود تیم بازرسی ثابت و سیار شامل سیصد کارشناس بهداشت محیط، به صورت آماده باش کامل از ساعت 8 صبح تا 8 شب و در مواقع ضروری تا 12 شب، به ارایه خدمات و بازرسی بهداشتی در سطح استان می‌پردازند. او اضافه کرد: سامانه جامع بازرسی بهداشت شامل، ثبت تمامی فعالیت‌های بهداشت محیط، کلرسنجی آب، نمونه‌برداری مواد غذایی، بازرسی و اعمال اقدامات قانونی است.
مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه، ادامه داد: هدف از اجرای این برنامه، نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی حساس مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، شیرینی‌فروشی‌ها، آرایشگاه‌های  زنانه و مردانه و محل اسکان مسافران نوروزی است.
مهندس شمس با اشاره به تفاوت اجرای برنامه سلامت نوروزی امسال با سال گذشته، بیان کرد: با ابلاغ جدید از سوی وزارت بهداشت مبنی بر ثبت داده‌های  بازرسی و اقدامات انجام شده در نوروز، این فعالیت‌ها از سوی بازرسان بهداشتی با استفاده از تبلت به صورت آنی و روزانه انجام می‌شود. مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه، از کسب رتبه بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه «مبارزه با قلیان» و «نظارت بر اماکن بین‌راهی» از سوی وزارت بهداشت در سال گذشته، خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی