[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

گردهمایی رؤسای هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان فارس در شیراز، روزنامه شیراز نوین

نشست روسای هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی فارس با حضور رییس هیئت استان و مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر فارس و جمعی از کوهنوردان و مسئولان گروه‌ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی‌ و ارتباطات مردمی‌ هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان فارس‌؛ حمیدرضا ایزدی رییس این هیئت در این مراسم با نگاهی به ارتباط دیرینه کوهنوردان با جمعیت هلال احمر گفت: تیم جستجو و نجات جمعیت هلال احمر شیراز به عنوان اولین تیم کوهستان کشور می‌باشد که کوهنوردان از سال 72 تا کنون با حضور فعال در این تیم توانستند خدمات خوبی را به همنوطنان خود ارائه دهند.
حمیدرضا ایزدی به حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج اشاره کرد و تصریح کرد: کوه‌نوردان استان با حضور خود در کنار نجاتگران کوهستان جمعیت هلال احمر در قالب یک تیم متهد موفق شدند به منطقه حادثه دیده اعزام و 7نفر از این تیم به عنوان اولین گروه به لاشه هواپیما دستیابی داشته و تعدادی از اجساد هموطنان عزیزمان را به پایین انتقال دهند. ایزدی همچنین از اولین شهید تیم جستجو و نجات کوهستان یاد کرد و بیان داشت: مرحوم حق‌نگهدار از نجاتگران متعهدی بود که جان شیرین خود را در راستای اهداف انسان دوستانه و نجات جان 2‌نفر از همنوعان خود در تنگه‌هایقر فیروزآباد فدا کرد و این از اهمیت هدف کار امدادونجات است. رییس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان فارس از تشکیل کارگروه بانوان در این هیئت خبر داد و گفت: قشر بزرگی از جامعه کوهنوردی استان فارس را بانوان تشکیل می‌دهند که متأسفانه به دلایلی فعالیت و توانمندی‌های این عزیزان نادیده گرفته شده است و از این رو انتظار می‌رود تمامی ‌هیئت‌های شهرستانی نسبت به معرفی مسئولین کارگروه بانوان خود اقدام نمایند.
وی به موفقیت‌های اخیر هیئت کوهنوردی اشاره کرد و افزود: کارگروه‌های هئیت کوه‌نوردی که متشکل شده از کوهنوردان دلسوز استان با تلاش و زحمات خود منشا اصلی موفقیت‌ها هستند و از یکایک آن‌ها تقدیر به عمل می‌آید.
فیض‌اله جعفری مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس نیز در این مراسم ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان و تبریک ولادت حضرت زهرا(س) گفت: در بحث امداد و نجات نگاه ما به ارتفاع و کوهستان به صورت ویژه هست و خواهد بود زیرا خدمات این قشر از افراد به صورت بشر دوستانه و خداپسندانه است.
جعفری افزود: فعالیت و کارایی کوهنوردان هلال‌احمر به قدری است که برنامه‌ریزی در جهت تدوین محتوای آموزشی که برای جمعیت هلال‌احمر کشور به صورت منطقه ای در نظر گرفته شده است را در قسمت کوهستان با هماهنگی‌های صورت گرفته شده به استان فارس اختصاص داده شود.
وی تصریح کرد: جمع آوری اطلاعات و داشتن بانک اطلاعاتی از خدمات انجام شده در بحث کوهستان فارس می‌تواند نگاه مسئولان کشوری را در زمینه استفاده از تجارب این کوهنوردان بیشتر و بهتر کند. 
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس از آمادگی این جمعیت برای ایجاد تفاهم‌نامه با هیئت کوه‌نوردی استان خبر داد و بیان کرد: با ایجاد تفاهم‌نامه بین جمعیت و هیئت می‌توان برنامه‌های مفیدی در راستای کمک به همنوع داشت و به شعار تسکین آلام بشری‌، کمک به انسان‌ها و احترام آن‌ها رسید.
جعفری در پایان گفت: بیشترین پایگا‌های جستجو و نجات کوهستان و همچنین بیشترین عملیات‌های کوهستان 2‌سال اخیر در کشور به استان فارس اختصاص داده شده است و این کار را برای کوهنوردان این استان مهم‌تر خواهد کرد. 
در این مراسم اکبر ابراهیمی ‌دبیر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این هیئت و همچنین ساختار تشکیل آن نیز سخنانی را ارائه نمود.
در پایان این مراسم محمد کریمی‌مسئول کارگروه آموزش هئیت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان فارس در مورد ساختار تشکیل باشگاه و روند اجرایی آن توضیحات کاملی را در اختیار روسای هیئت‌های کوهنوردی و متقاضیان تشکیل باشگاه‌ها قرار داد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی