[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

نماینده سپیدان تأکید کرد: توسعه روستایی با تأکید بر ظرفیت‌های قانونی ، روزنامه شیراز نوین

سید علاءالدین خادم، نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، برلزوم توسعه روستایی با   استفاده از ظرفیت‌های قانونی  تأکید کرد و اظهارداشت: این موضوع رافع بسیاری از مشکلات روستاها از جمله مهاجرت‌های ناخواسته است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، خادم در جلسه رفع مشکلات شهرستان سپیدان که با حضور مهندس زمانی مدیرکل بنیادمسکن استان فارس و  رئیس دادگستری و دادستان سپیدان  و برخی از مسئولان محلی برگزار شد، عنوان کرد: شهرستان سپیدان از دیر باز کانون کار و تأمین معیشت در استان فارس بوده است، روستاهای این شهرستان قابلیت‌های ویژه در توسعه گردشگری روستایی دارد و باید از این قابلیت‌ها استفاده بهینه شود.
خادم با بیان اینکه بسیاری از جاذبه‌های گردشگری در سپیدان جاذبه ملی و بین‌المللی دارد، گفت: سپیدان با توجه به وضعیت اقلیمی مناسب خود دارای قابلیت‌های گردشگری بالایی است، با نگاه و مدیریتی که نسبت به سپیدان به عنوان یک شهرستان وجود دارد و با توجه به محرومیت‌های زیاد آن، اگر بخواهد به شکل فعلی روند توسعه شهرستان دنبال شود، زمان زیادی طول خواهد کشید. از این‌رو باید طرح‌های توسعه دراین شهرستان با شتاب بیشتری دنبال شود. وی با اشاره به پتانسیل‌های سپیدان در حیطه توریسم ورزشی، طبیعی و سلامت، ادامه داد: اگر سپیدان به عنوان منطقه ویژه گردشگری انتخاب شود، با سوق‌یافتن اعتبارات به سمت آن، روند توسعه شهرستان تسریع می‌شود.‌ 
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی این امر مصوب شود، قوانین و اعتبارات مناطق ویژه به سمت شهرستان می‌آید و می‌توان از ظرفیت‌ها به شکل رسمی استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی