[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

ایجاد خط اتوبوس هوایی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، گفت: مطالعه برای امکان احداث خط اتوبوس هوایی در شمال‌غرب شیراز با توجه به به مزیت‌های این شیوه‌ حمل و نقلی اجرایی شده است.
به گزارش ایسنا منطقه‌ فارس، علی ناصری در جلسه کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورا با مسئولان شهرداری منطقه‌ 6 شیراز، گفت: یکی از راهکارهای مهم در توسعه‌ حمل و نقل عمومی درون‌شهری، استفاده از اتوبوس هوایی است.
او در خصوص مزیت‌های این روش اضافه کرد: اجرایی شدن طرح طی مدت 12 تا 14 ماه، سرعت مناسب، هزینه پایین احداث، کمک به کاهش آلودگی، ظرفیت بالای جابه‌جایی مسافر و ... از مزیت‌های اتوبوس هوایی است. ناصری با بیان اینکه طول عمر اتوبوس هوایی حدود 17میلیون کیلومتر است، گفت: اجرای این پروژه امکان جابه‌جایی 15 هزار مسافر در روز را ایجاد خواهد کرد. سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به پیش‌بینی اجرای خط اتوبوس هوایی در محدوده‌ پل معالی‌آباد و ایستگاه راه‌آهن شیراز، گفت: رایزنی‌هایی با فاینانسر موجود و سرمایه‌گذار انجام شده است؛ این آمادگی وجود دارد که اولین اتوبوس هوایی در شیراز به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای کشور، راه‌اندازی شود. او همچنین به برگزاری جلسه‌ هیئت رئیسه شوراهای کلان‌شهرهای کشور در مشهد اشاره و اضافه کرد: در این جلسه مسائل مد نظر در قالب کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت. ناصری خاطرنشان کرد که جلسه‌ بعدی اعضای هیئت رئیسه شوراهای کلان‌شهرهای کشور، بهار سال 97 به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی